baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2009-01-31 - Rozmaitości

On-line: Szóstego dnia


Kontynuujemy publikację komiksów nagrodzonych w konkursie na komiks organizowanym przy MFK 2008. Tym razem praca Bartosza Sztybora, Piotra Nowackiego i Sebastiana Skrobola pt. Szóstego dnia. Zapraszamy do lektury!
2009-01-31 - Wywiady

Wywiad z Krzysztofem Kopciem


"Przedruki w niekontrolowany sposób zabiją każdą ciekawą rodzimą inicjatywę(...)"

Zapraszamy do lektury wywiadu z Krzysztofem Kopciem - współautorem wydanego przez Sutoris "Darlana i Horwazego". Klikajcie tutaj!
2009-01-30 - Recenzje

Hellraiser 2


W maju ubiegłego roku na rynku zadebiutował drugi album zbierający nowele ze świata Hellraisera. Zapraszamy do lektury Rzutu Okiem!
2009-01-29 - Recenzje

Jeż Jerzy: In vitro


Teraz, w świetle dyskusji na temat zapłodnienia in vitro, nieco inaczej można spojrzeć na zeszłoroczne wznowienie szóstego tomu przygód Jeża Jerzego.
...albo i niekoniecznie. Nasz recenzent skupia się tylko na satysfakcji płynącej z lektury komiksu. Klikajcie tutaj by przeczytać Rzut Okiem!
2009-01-29 - Rozmaitości

Spotkanie z kulturą Japonii


Bemowskie Centrum Kultury Art.bem w Warszawie oraz Wydawnictwo Hanami zapraszają na spotkanie poświęcone japońskiej sztuce komiksowej, które odbędzie się 18 lutego o godzinie 19:00 w Bemowskim Centrum Kultury. Szczegóły tutaj.
2009-01-26 - Konkurs

Konkurs Kultury Gniewu


Na swoim blogu wydawnictwo Kultura Gniewu ogłosiło konkurs na zdjęcie półek z komiksami KG lub gadżetów z tego wydawnictwa (wpinki, magnesy, torba). Zdjęcia należy nadsyłać na ten adres. Na zwycięzców czekają nagrody. Zapraszamy do zabawy!
2009-01-26 - Artykuły

Propaganda stalinowska w obrazkach


Serdecznie zapraszamy do lektury obszernego fragmentu najnowszej książki Adama Ruska poświęconej komiksom i historyjkom obrazkowym okresu wojennego i tuż-powojennego.
Fragment udostępniony dzięki uprzejmości autora i redakcji "Zeszytów Komiksowych".

Gorąco zachęcamy do lektury - klikajcie tutaj!
2009-01-24 - Wywiady

Komiks to moja droga - wywiad z Tomkiem Obelskim


Komiksy to jego pasja. Swój pierwszy album wydał dzięki wsparciu ze strony Unii Europejskiej. Śpi, pracuje, tworzy nowe komiksy i podróżuje. Zapraszamy do lektury wywiadu z autorem "Złagodzić ból istnienia", Tomkiem Obelskim.

Klikajcie tutaj.
2009-01-22 - Recenzje

Originals


(...) Dave Gibbons to ikona. Ten status zawdzięcza oczywiście stworzeniu rysunków do „Strażników”. Ale Gibbons to nie tylko rysownik, lecz również scenarzysta.(...)

Jak współautor jednego z najsłynniejszych amerykańskich komiksów poradził sobie w "Originals"? Klikaj tutaj by się przekonać.
2009-01-21 - Rozmaitości

WOŚP nadal gra!


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nadal gra w internecie, a komiksiarze mogą wspomóc ją licytując komiksy na tej stronie, których w tej chwili nadal pozostało około pięćdziesięciu. Warto też zwrócić uwagę na akcję Komiks4WOŚP - inicjatywę Motywu Drogi, dzięki której kupując kolekcjonerskie rarytasy można wesprzeć szczytny cel.
2009-01-20 - Recenzje

Astonishing X-Men 1-3


Na rynku mamy już dostępne cztery opasłe tomy serii "Astonishing X-Men". Przemek Mazur postanowił wziąć trzy pierwsze z nich pod lupę - a z wynikami jego oględzin zapoznać się można tutaj.
2009-01-20 - Zapowiedzi

"Oskar Ed" od Timofa


oskar_ed_newsNa 30 stycznia wydawnictwo Timof i cisi wspólnicy zapowiedziało komiks "Oskar Ed" słowackiego twórcy Branko Jelinka, który pierwotnie ukazał się w 3 tomach w języku czeskim. Zapraszamy do obejrzenia okładki, przeczytania opisu i zerknięcia na przykładowe plansze.
2009-01-13 - Rozmaitości

Komiks ze Żbikiem na aukcji


17 komiksów pt. "Warto wstąpić" z Kapitanem Żbikiem trafiło na internetowe aukcje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To prawdopodobnie jedna z nielicznych okazji dla fanów, aby zdobyć ten komiks. Przy okazji można przeznaczyć pieniądze na zakup sprzętu pomagającego w ratowaniu dzieci. Aukcje znajdują się pod tym adresem.
2009-01-10 - Recenzje

Recenzja "Accelerando"


„Accelerando” jest drugą po „Ślepowidzeniu” czystogatunkową powieścią, która ukazała się w ramach serii Uczta wyobraźni. Podobnie jak w przypadku powieści Petera Wattsa, czytelnicy otrzymują wielowymiarową hard science fiction, mocno umocowaną w teoriach naukowych.

Tymoteusz "Shadowmage" Wronka prezentuje przedpremierową recenzję "Accelerando" Charlesa Strossa.
2009-01-10 - Recenzje

Recenzja "Accelerando"


„Accelerando” jest drugą po „Ślepowidzeniu” czystogatunkową powieścią, która ukazała się w ramach serii Uczta wyobraźni. Podobnie jak w przypadku powieści Petera Wattsa, czytelnicy otrzymują wielowymiarową hard science fiction, mocno umocowaną w teoriach naukowych.

Tymoteusz "Shadowmage" Wronka prezentuje przedpremierową recenzję "Accelerando" Charlesa Strossa.
2009-01-03 - Recenzje

Baśnie z 1001 nocy Królewny Śnieżki


"Nie jestem wielkim fanem „Baśni”- ot, przyzwoita amerykańska seria, ale nic wyjątkowego. Stąd podszedłem do „Baśni z 1001 nocy Królewny Śnieżki” z lekkim sceptycyzmem..."

...a czym zaowocowała lektura wydanego w serii Obrazy Grozy albumu przekonać sie możesz tutaj!