baner

NEWS

- Zapowiedzi

Storm i Cartland


W sierpniu ukaże się trzeci integral serii "Cartland" i 10. już tom cyklu "Storm" o tytule "Powrót czerwonego księcia. Maszyna von Neumanna".
Cartland. Tom 3

Cartland. Tom 3

Scenariusz: Laurence Harle
Rysunki: Michel Blanc-Dumont
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2022
Seria: Cartland
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 215x290 mm
Stron: 160
Cena: 129,00 zł
Wydawnictwo: Elemental
ISBN: 9788396540317

Lata 60. XIX wieku. Dziki Zachód nie staje się wprawdzie widownią wielkich bitew wojny secesyjnej, ale echa krwawego konfliktu docierają także i tu. Jonathan Cartland, samotny traper po ciężkich doświadczeniach, próbuje wieść życie mieszkańca otwartych przestrzeni, imając się różnych zajęć. Jednak funkcja przewodnika myśliwskiego dla niemieckiego hrabiego i jego pięknej żony wikła go w konflikt z indiańskim plemieniem Czejenów, na których ziemiach hrabia stawia strzelisty zamek – warownię rodem z powieści grozy. Naruszenie odwiecznego spokoju świętej ziemi Indian budzi gniew strzegących jej demonów…

Trzeci tom wydania zbiorczego przygód malowniczego trapera zawiera trzy epizody klasycznej już francuskiej komiksowej serii westernowej. Scenariusze Laurence Harle i tutaj łączą etnograficzny koloryt życia amerykańskich Indian i białych pionierów z elementami opowieści grozy, a rysunek Michela Blanc-Dumonta osiąga tu klasyczną czystość i perfekcję.

Historie te, to: 1. Ocaleni z cienia; 2. Świetliste dziecko; 3. Znaki diabła.
Cartland. Tom 3 Cartland. Tom 3 Cartland. Tom 3
Storm #10: Powrót czerwonego księcia. Maszyna von Neumanna

Storm #10: Powrót czerwonego księcia. Maszyna von Neumanna

Scenariusz: Martin Lodewijk
Rysunki: Don Lawrence
Wydanie: I zbiorcze
Data wydania: Sierpień 2022
Seria: Storm
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 210 x 297 mm
Stron: 108
Cena: 95,00 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 9788396476159

Nomad zostaje owładnięty nieznaną mocą, nakazującą mu marsz na kraniec świata. Storm i Rudowłosa nie opuszczają przyjaciela i podążają razem z nim. W drugiej opowieści sama Pandarwia wzywa Storma na pomoc. Zagrożony jest jej byt przez nieznany obiekt przybyły z przestrzeni kosmicznej.

Storm to europejski bestseller łączący space operę i fantasy. Sukces zawdzięcza hiperrealistycznym, przerysowanym ilustracjom Dona Lawrence'a. Prosta historia przygodowa przechodzi w wielowątkową opowieść mierzącą się z klasycznymi motywami science fiction.

Storm ukazał się w 14 wersjach językowych. Przed laty drukowały go w Polsce magazyny „CDN”, „Кomiks” i „Świat Komiksu”. Niniejsza edycja zawiera dwa oryginalne albumy oraz dodatki: plakaty, postery, wywiady i teksty przybliżające kulisy pracy nad komiksem.
Storm #10: Powrót czerwonego księcia. Maszyna von Neumanna Storm #10: Powrót czerwonego księcia. Maszyna von Neumanna Storm #10: Powrót czerwonego księcia. Maszyna von Neumanna


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-