baner

NEWS

- Galeria

Nowości od Kultury Gniewu


Prezentujemy plansze z trzech albumów od Kultury Gniewu. "Bardzo dzika opowieść #02: Mistrz Ryś" oraz "Przyjaciele" powinny być już w sprzedaży. Premiera "Czerwony Pingwin musi umrzeć! #2" lekko się opóźni.
Bardzo dzika opowieść #02: Mistrz Ryś

Bardzo dzika opowieść #02: Mistrz Ryś

Scenariusz: Tomasz Samojlik
Rysunki: Marcin Podolec
Kolor: Agata Mianowska
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2020
Seria: Bardzo dzika opowieść
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 165 × 235 mm
Stron: 104
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-45-3

Mistrz Ryś żyje! A zatem jest jeszcze nadzieja na uratowanie Lasu Złamanych Serc. Wystarczy, by zobaczyła go komisja, która zmierza do lasu, by potwierdzić, że w rezerwacie rysi nie ma już ani jednego rysia... Ale łatwo nie będzie. Zły człowiek nie cofnie się przed niczym, a grupka porzuconych zwierząt napotka na nowe, zupełnie niespodziewane, trudności.

Czy jedna zagubiona kotka będzie w stanie przekonać starego mistrza do ostatniego, heroicznego wysiłku?

Przed wami druga część pełnej emocji i zwrotów akcji, a przede wszystkim bardzo dzikiej opowieści!
Bardzo dzika opowieść #02: Mistrz Ryś Bardzo dzika opowieść #02: Mistrz Ryś Bardzo dzika opowieść #02: Mistrz Ryś Bardzo dzika opowieść #02: Mistrz Ryś Bardzo dzika opowieść #02: Mistrz Ryś Bardzo dzika opowieść #02: Mistrz Ryś Bardzo dzika opowieść #02: Mistrz Ryś Bardzo dzika opowieść #02: Mistrz Ryś
Czerwony Pingwin musi umrzeć! #2

Czerwony Pingwin musi umrzeć! #2

Scenariusz: Michał Śledziński
Rysunki: Michał Śledziński
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2020
Seria: Czerwony Pingwin musi umrzeć!
Druk: kolorowy
Oprawa: twarda
Format: 235x165 mm
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu

Najnowszy komiks Michała „Śledzia” Śledzińskiego, autora słynnego „Osiedla Swoboda”, czy „Na szybko spisane”. Kontynuacja szalonych przygód załogi statku kosmicznego Śpiący Prosiak, który to statek wciąż jest w posiadaniu Papugaty, międzygwiezdnego łotra i pirata. Nasi bohaterowie - Budo, Momo de Momos, Bebetto oraz Wiśnia – znów spróbują odzyskać swoją własność, a przy okazji może uda im się również ocalić System i wszystkie zamieszkujące go stworzenia. Choć to wcale nie jest powiedziane.

Fantastycznie narysowany, pełen niesamowitych przygód, jednym słowem epicki „Czerwony Pingwin musi umrzeć” to list miłosny „Śledzia” do popkultury – animowanych filmów i seriali, gier wideo i oczywiście komiksów. W jego warstwie graficznej widać nawiązania zarówno do mangi, amerykańskich komiksowych zeszytów, jak i legendarnych albumów Tadeusza Baranowskiego.

Śledziu pojechał. Popłynął. Odleciał. Stworzył zupełnie nowy świat, jak za starych czasów „Parisha” czy „Biegunki”. Świat oderwany od naszej rzeczywistości i obtoczony w panierce z popkulturowych motywów, które wydaje się, że skądś znamy, ale nie mam czasu przypomnieć sobie skąd, bo zaraz dostaję po twarzy czymś nowym.
Motyw Drogi

To historia, którą mógł wymyślić bohater pierwszego „Na szybko spisane”, czy którykolwiek z chłopaków ze Swobody, kiedy miał te 10 lat.
Aleja Komiksu
Czerwony Pingwin musi umrzeć! #2 Czerwony Pingwin musi umrzeć! #2 Czerwony Pingwin musi umrzeć! #2 Czerwony Pingwin musi umrzeć! #2 Czerwony Pingwin musi umrzeć! #2 Czerwony Pingwin musi umrzeć! #2 Czerwony Pingwin musi umrzeć! #2 Czerwony Pingwin musi umrzeć! #2
Przyjaciele

Przyjaciele

Scenariusz: mykupyku
Rysunki: Janek Koza
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2020
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 165 × 235 mm
Stron: 64
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-46-0

Słonik, Świnka i Żyrafa – tytułowi przyjaciele – całe dnie spędzają na szalonych wspólnych zabawach, które niestrudzenie wymyślają. Radości i śmiechu jest co nie miara! Koniec psotom przynieść może tylko zbliżająca się noc i przykra konieczność położenia się do łóżek.

A kiedy pewnego poranka nasi przyjaciele się budzą okazuje się, że wszystko się zmieniło! Nie tylko ich świat wygląda zupełnie inaczej, ale też rozdzieliła ich jakaś tajemnicza siła. Słonik znalazł się sam w pustej przestrzeni, gdzie słyszy głosy Świnki i Żyrafy, ale nie wie skąd dobiegają. Przyjaciele zrobią wszystko, by ponownie być razem!

„Przyjaciele” narysowani przez Jankę Kozę, a wymyśleni i napisani przez mykupu to wyjątkowy komiks dla dzieci i młodych dorosłych. Oryginalna forma spotyka się tu z niebanalną treścią, autorzy bawią się nie tylko z oczekiwaniami czytelników, ale również z samym komiksem. Rzecz inspirowana dziełami takich klasyków, jak Bohdan Butenko, Tadeusz Baranowski, Papcio Chmiel czy Grażyna Dłużniewska.
Przyjaciele Przyjaciele Przyjaciele Przyjaciele Przyjaciele Przyjaciele Przyjaciele Przyjaciele


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-