baner

NEWS

- Zapowiedzi

Berlin Jyscha


Pod koniec października ukaże się komiks "Złoty Berlin" Arne Jyscha, a autor będzie gościem Festiwalu Conrada oraz Salonu Komiksów na Targach Książki w Krakowie.
Złoty Berlin

Złoty Berlin

Scenariusz: Arne Jysch
Rysunki: Arne Jysch
Wydanie: I
Data wydania: 23 Październik 2019
Tłumaczenie: Anna Kierejewska
Oprawa: twarda
Format: 170 x 240 mm
Stron: 224
Cena: 44,90 zł
Wydawnictwo: Marginesy
ISBN: 9788366335493

Adaptacja powieściowego bestsellera Kutschera Volkera, który stał się podstawą najdroższego w historii niemieckiego przemysłu filmowego serialu – „Babilon Berlin”

Przemoc, seks, narkotyki i ukryty skarb w Berlinie lat 30.

Berlin, rok 1929. Komisarz Gereon Rath z powodów dyscyplinarnych zostaje przeniesiony z Kolonii do Berlina. Tu trafia do wydziału zajmującego się sprawami obyczajowymi, co traktuje jako degradację. Zaangażowany w sprawę szajki zajmującej się produkcją pornografii odkrywa jednak, że jest ona bardziej skomplikowana niż się początkowo wydawało.

„Złoty Berlin” to opowieść o korupcji, spisku i skandalu, dziejąca się na tle Berlina czasów Republiki Weimarskiej. Kraj pogrążony jest w ekonomicznym kryzysie, na ulicach co rusz dochodzi do starć z demonstrującymi „czerwonymi”, nasilają się ruchy narodowo-socjalistyczne. Ten historyczny thriller jest adaptacją bestsellerowego cyklu kryminalnych powieści Volkera Kutschera, który zainspirował powstanie najdroższego serialu w historii niemieckiego przemysłu filmowego.

Arne Jysch - reżyser filmowy, grafik i storyboardzista. Studiował w Hamburgu i Poczdamie. Autor komiksu „Wave and smile” – fikcyjnej, choć opartej na informacjach z wielu źródeł historii o misji niemieckiej armii w Afganistanie. Pracuje na Filmuniversität Babelsberg.[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-