Nowe Teksty

Tęskniąc za Mary Jane
Panic o "Amazing Spider-Man: Globalna sieć #03: Demonstracja siły"
Daleko od domu, blisko serducha
Sławiński o filmie "Spider-Man: Daleko od domu"
Batman po europejsku
Kleszcz o "Batman. Mroczny książę z bajki"
Porzucony w lesie
Słoński o "Hrabstwo Harrow #05: Porzucony"
Kwiatki dziadka Clinta
Pawełek o filmie "Przemytnik"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Zapowiedzi

Majowy Timof


Pau, Sandoval, Sfar... Sprawdźcie, jakich autorów komiksy wyda Timof Comics w maju - będzie w czym wybierać!
Baboon!

Baboon!

Scenariusz: Pau
Rysunki: Pau
Wydanie: I
Data wydania: 27 Maj 2019
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165x230 mm
Stron: 120
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-02-1

Kolejny komiks autora „Sagi o Atlasie i Aksisie”. Pau znów opowiada o zwierzakach.

Młody pawian (Baboon) wychowany przez lamparcicę, zakochuje się w pięknej samicy swojego gatunku, ale nie akceptują tego inne samce. Stara małpa pomaga mu zgłębić tajniki kung fu. Na niemalże 120 stronach komiksu nie padają żadne słowa, gdyż uniwersalny język zwierząt ich nie potrzebuje.
Baboon! Baboon! Baboon! Baboon! Baboon! Baboon!
Futura nostalgia. Część 3

Futura nostalgia. Część 3

Scenariusz: Tony Sandoval
Rysunki: Tony Sandoval
Wydanie: I
Data wydania: 27 Maj 2019
Seria: Futura nostalgia
Tłumaczenie: Katarzyna Sajdakowska
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 190x260 mm
Stron: 56
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-03-8

"— Uspokój się! Nie chcemy ci zrobić krzywdy! Szybko, dajcie sznur!
— Aj, aj, proszę przestać! Czemu pan to robi?
— Nie chcemy, żebyś nas zabiła...
— Wygląda na normalną, co?
— Tak, wiem, ale poprzednia też wyglądała normalnie."

Meksykański twórca Tony Sandoval przedstawia nam w swojej nowej serii kronikę dorastania, doprawioną wybuchowymi elementami fantastycznymi.

Tony Sandoval to twórca niezwykle konsekwentny, którego komiksy wyróżniają się nie tylko charakterystycznymi rysunkami, ale przede wszystkim oryginalnymi, nieoczywistymi fabułami.
Michał Kamiński, onet.pl

Tony es un bastardo!
Tony tiene núcleo grandes!
- napisy na murach w Ciudad Obregón.

Najnowszy komiks Tony’ego Sandowala stanowi nostalgiczne zaproszenie do powrotu w czasy dzieciństwa. Czytając bowiem opowieść o losach Marie, trudno nie sięgać pamięcią do własnej przeszłości, bogatej w pełne wzruszeń i uniesień sytuacje. Wszystko wtedy wydawało się piękne i wspaniałe, choć przecież na co dzień nikt nad tym się nie zastanawiał, ani tak tego nie nazywał. Życie po prostu się toczyło. To dopiero teraz, z perspektywy minionych lat, nadajemy tym zdarzeniom określoną wartość. Znajdujemy się zatem w sytuacji, którą przewiduje Marie obawiając się, że wszystko, co aktualnie przynosi jej radość, niebawem się skończy i będzie jedynie obiektem wspomnień w odległej dla niej przyszłości. Warto na pewno poczekać na kolejną odsłonę tej historii, by zobaczyć jak potoczyły się losy Marie.
Paweł Ciołkiewicz, o części 1 na esensja.pl
Futura nostalgia. Część 3 Futura nostalgia. Część 3 Futura nostalgia. Część 3 Futura nostalgia. Część 3 Futura nostalgia. Część 3 Futura nostalgia. Część 3
Irena #04: Jestem z ciebie dumny

Irena #04: Jestem z ciebie dumny

Scenariusz: Jean David Morvan, Severine Trefouel
Rysunki: David Evrard
Kolor: Walter Pezzali
Wydanie: I
Data wydania: 27 Maj 2019
Seria: Irena
Tłumaczenie: Małgorzata Fangrat
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 235x315 mm
Stron: 68
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-99-8

W tym tomie sięgamy do momentów życia Ireny Sendlerowej podczas Powstania Warszawskiego. Autorzy rysują również obraz powstańczej Warszawy i przedstawiają go w przystępny dla dzieci sposób.
Irena Sendlerowa, działaczka ruchu odporu, była jedną z bohaterek II wojny światowej. Uratowała prawie 2500 żydowskich dzieci z warszawskiego getta. W 1965 roku uznana za Sprawiedliwą wśród Narodów Świata. Zmarła w 2008 roku w Warszawie.

Warto podsunąć go do przeczytania dzieciom, ale lektura będzie zajmująca także dla dorosłych. Trzeba jednak potraktować tę opowieść, zgodnie z intencjami autorów, jako jedynie zaproszenie do samodzielnego studiowania niezwykłego życia tytułowej bohaterki. Nie jest to bowiem komiks historyczny w sensie ścisłym, nie jest to także – tym bardziej – dokument ukazujący wiernie poszczególne zdarzenia z jej życia (choć w komiksie znalazły się przypisy wyjaśniające pewne zdarzenia oraz lista książek poświęconych Irenie Sendlerowej). „Irena” pozostaje dostosowaną do dziecięcej wrażliwości, mądrą i przejmującą wizją życia zgodnego z pewnymi wartościami. Jest to budująca opowieść o tym, że nawet w czasach, gdy tak trudno było żyć godnie, byli ludzie przedkładający życie innych ponad własne bezpieczeństwo.
Paweł Ciołkiewicz, esensja.pl
Irena #04: Jestem z ciebie dumny Irena #04: Jestem z ciebie dumny Irena #04: Jestem z ciebie dumny Irena #04: Jestem z ciebie dumny Irena #04: Jestem z ciebie dumny Irena #04: Jestem z ciebie dumny
Kot rabina #07: Wieża Bab-El-Oued

Kot rabina #07: Wieża Bab-El-Oued

Scenariusz: Joann Sfar
Rysunki: Joann Sfar
Kolor: Brigitte Findakly
Wydanie: I
Data wydania: 27 Maj 2019
Seria: Kot rabina
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 215 x 280 mm
Stron: 84
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-95-0

W tym epizodzie powracamy do Algieru. Rabin Sfar i jego kuzyn imam Sfar dyskutują o religijnych różnicach nie do pogodzenia. Kiedy jednak meczet zostaje zalany, rabin i imam zgadzają się, że muzułmanie mogą podczas prac remontowych modlić się w synagodze. Tymczasem kot rabina przeżywa trudne czasy: Zlabya urodziła urocze dziecko, co pogrążyło go w głębokiej zazdrości, a na domiar złego obce kocięta znalazły schronienie w synagodze... I jak one śmią pić mleko?
Kot rabina #07: Wieża Bab-El-Oued Kot rabina #07: Wieża Bab-El-Oued Kot rabina #07: Wieża Bab-El-Oued Kot rabina #07: Wieża Bab-El-Oued Kot rabina #07: Wieża Bab-El-Oued Kot rabina #07: Wieża Bab-El-Oued
Listopad

Listopad

Scenariusz: Sebastia Cabot
Rysunki: Sebastia Cabot
Wydanie: I
Data wydania: 27 Maj 2019
Tłumaczenie: Jakub Jankowski
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 168x240 mm
Stron: 192
Cena: 69,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-96-7

Gus jest początkującym pisarzem, który pracuje w sklepie ze starymi płytami. Ma problemy ze stworzeniem poważnego związku. Poznaje Clarę, która próbuje odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Chce wyprowadzić się z kanapy w mieszkaniu najlepszej przyjaciółki, uzależnionej od portali społecznościowych Lucíi, która stale zmienia partnerów. „Listopad” to opowieść o rozstaniach, samotności i braku komunikacji we współczesnym społeczeństwie, przyprawiona szczyptą retro odniesień do klasycznego kina noir i muzyki jazzowej.

Sebastià Cabot studiował na kierunku artystycznym i przez wiele lat pracował w Barcelonie. Teraz mieszka na Majorce, w towarzystwie dwóch psów, i pracuje jako ilustrator freelancer oraz rysuje powieści graficzne. W Listopadzie (pierwsze wydanie tego komiksu to publikacja w portugalskiej serii Novela Gráfca) w centrum uwagi znalazła się kwestia skomplikowanych relacji międzyludzkich oraz wzlotów i upadków w związku uczuciowym. To prosta opowieść przeplatana odniesieniami do kina i muzyki.
Listopad Listopad Listopad Listopad Listopad
Morze Aralskie

Morze Aralskie

Scenariusz: Jose Carlos Fernandes
Rysunki: Roberto Gomes
Wydanie: I
Data wydania: 27 Maj 2019
Tłumaczenie: Jakub Jankowski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 190x280 mm
Stron: 72
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-00-7

Odczyt z czarnej skrzynki: Lot 713 do Belize nigdy nie dotarł do miejsca przeznaczenia. Samolot znaleziono po dwóch dniach, lekko tylko uszkodzony, w gęstwinie lasu równikowego na Jukatanie, w pobliżu Uxmal. Po załodze i pasażerach nie było ani śladu. Zawartość czarnych skrzynek wprawiła specjalistów od aeronautyki w osłupienie: zamiast zapisu rozmów załogi z kontrolą lotu na taśmach znajdowały się niezwykłe historie, pozornie ze sobą niepowiązane, opowiadane monotonnym i zmęczonym głos, który z całą pewnością nie należał do żadnego z członków załogi…
Morze Aralskie Morze Aralskie Morze Aralskie Morze Aralskie Morze Aralskie Morze Aralskie
Powrót do Kosowa

Powrót do Kosowa

Scenariusz: Gani Jakupi
Rysunki: Jorge Gonzalez
Wydanie: I
Data wydania: 27 Maj 2019
Tłumaczenie: Wojciech Birek
Druk: dwukolorowy
Oprawa: twarda
Format: 210x280 mm
Stron: 112
Cena: 69,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-93-6

„Cudze wojny się analizuje, stara się zrozumieć ich powody. Cudzy ból jest przedmiotem refleksji. Twój jest… bólem. Jedynym zdolnym sprawić, abyś poczuł jego absurdalność”. Jak stawić czoła wojnie, która toczy się w naszym
domu? Gdzie znaleźć siły, aby protestować, dawać świadectwo, gdy opłakujemy rodzinę i przyjaciół? Kiedy „społeczność międzynarodowa” interweniuje, czyż można zapomnieć o masakrach i wysiedlonej ludności? A przede wszystkim, jak wyrazić to, co dzieje się później, to oderwanie od własnej ziemi? Jorge González należy do artystów zdolnych połączyć osobisty ton z geografią przestrzeni. Łącząc w kolejnych warstwach światła i kolory w wizje krajobrazów, mężczyzn i kobiet, nadaje pełen wymiar uczuciom Ganiego Jakupiego, mierzącego się z doświadczeniem rozdarcia ojczystego Kosowa.
Powrót do Kosowa Powrót do Kosowa Powrót do Kosowa Powrót do Kosowa Powrót do Kosowa Powrót do Kosowa
Przebudzone legendy #05: Leśne licho

Przebudzone legendy #05: Leśne licho

Scenariusz: Adam Święcki
Rysunki: Adam Święcki
Wydanie: I
Data wydania: 27 Maj 2019
Seria: Przebudzone legendy
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 268x240 mm
Stron: 128
Cena: 29,90 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-01-4

Kolejna opowieść z cyklu "Przebudzone legendy".

Lata 80. XX w. Odmowna decyzja władz nie zniechęciła proboszcza małej wsi Szumno na Podlasiu. Miast kościoła postanowił zbudować kaplicę, na którą zgodę szczęśliwie otrzymał. Kaplica, droga krzyżowa, aż w końcu na jej miejsce kościół, który zbierał będzie ludność okolicznych wiosek. To wypróbowany sposób na obejście przepisów. Pozostało tylko własnymi siłami oczyścić z drzew drogę i miejsce. Postawić świątynię. Na kaplicę wybrali miejsce w lesie. Na wzgórzu. Wybrali nieszczęśliwie.
Przebudzone legendy #05: Leśne licho Przebudzone legendy #05: Leśne licho Przebudzone legendy #05: Leśne licho Przebudzone legendy #05: Leśne licho Przebudzone legendy #05: Leśne licho Przebudzone legendy #05: Leśne licho[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-