reklama baner reklama
baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Zamek z książek - Reformator. Marcin Luter - warsztaty z Michałem Rzecznikiem


W środę 21 lutego w poznańskim CK Zamek (ul. Święty Marcin 80/82) odbędą się warsztaty z Michałem Rzecznikiem "Zamek z książek - Reformator. Marcin Luter".
Wiek uczestników: 8-12 lat

Jak powstaje komiks? Co to jest storyboard, splash, dymek? - warsztaty ze scenarzystą komiksowym Michałem Rzecznikiem, autorem komiksu "Reformator. Marcin Luter". Dzieci narysują postacie, zwierzęta, przedmioty, wydobywając ich cechy szczególne. Spotkanie rozpocznie się krótką rozgrzewką, tak żeby każdy mięsień ciała był aktywny w trakcie rysowania komiksu. Młodzi rysownicy wypełniając poszczególne kadry komiksu, będą przemieszczać się w czasie, a autor i prowadzący warsztaty będzie wyznaczał ilość minut i sekund na wykonanie poszczególnych rysunków.
Warsztaty przybliżają historię przełomu w 500. rocznicę Reformacji oraz proces tworzenia powieści graficznej.

Bilety w cenie 10 zł.

Reformator. Marcin Luter

Reformator. Marcin Luter

Scenariusz: Michał Rzecznik
Rysunki: Piotr Nowacki
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2017
Druk: czarno-biały
Oprawa: Twarda
Format: 220x285 mm
Stron: 104
Cena: 39,00 zł
Wydawnictwo: Widnokrąg
ISBN: 978-83-947309-2-5

Komiks dla dzieci i młodzieży w wieku 10-13 lat, gdzie na 100 stronach poznajemy życie i dokonania Marcina Lutra. Narratorem jest sam Luter, który prowadzi nas przez labirynt epoki, w której przyszło mu żyć. Zabawne kadry i przystępne teksty objaśniające trudniejsze pojęcia i fakty składają się na opowieść o momencie przełomu Średniowiecza i Renesansu, czyli czasie budzenia się nowych humanistycznych idei.

Marcin Luter jako postać historyczna zapoczątkował ogromne przemiany społeczno-kulturowe. Poza reformą Kościoła, dokonał przełomu w interpretacji Biblii – jako pierwszy przetłumaczył ją na język narodowy – czyli zrozumiały dla wiernych.
Publikacja życiorysu wielkiego reformatora Marcina Lutra zbiega się z 500. rocznicą Reformacji (1517-2017).

[opis wydawcy]
Reformator. Marcin Luter Reformator. Marcin Luter Reformator. Marcin Luter Reformator. Marcin Luter


[Ystad za kultura.poznan.pl]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-