baner

Komiks

Reformator. Marcin Luter

Reformator. Marcin Luter

Scenariusz: Michał Rzecznik
Rysunki: Piotr Nowacki
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2017
Druk: czarno-biały
Oprawa: Twarda
Format: 220x285 mm
Stron: 104
Cena: 39,00 zł
Wydawnictwo: Widnokrąg
ISBN: 978-83-947309-2-5
WASZA OCENA
8.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
8 /10
Zagłosuj!
Komiks dla dzieci i młodzieży w wieku 10-13 lat, gdzie na 100 stronach poznajemy życie i dokonania Marcina Lutra. Narratorem jest sam Luter, który prowadzi nas przez labirynt epoki, w której przyszło mu żyć. Zabawne kadry i przystępne teksty objaśniające trudniejsze pojęcia i fakty składają się na opowieść o momencie przełomu Średniowiecza i Renesansu, czyli czasie budzenia się nowych humanistycznych idei.

Marcin Luter jako postać historyczna zapoczątkował ogromne przemiany społeczno-kulturowe. Poza reformą Kościoła, dokonał przełomu w interpretacji Biblii – jako pierwszy przetłumaczył ją na język narodowy – czyli zrozumiały dla wiernych.
Publikacja życiorysu wielkiego reformatora Marcina Lutra zbiega się z 500. rocznicą Reformacji (1517-2017).

[opis wydawcy]

Galerie

Reformator. Marcin Luter Reformator. Marcin Luter Reformator. Marcin Luter Reformator. Marcin Luter

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

soplic68 -

Kilka cytatów z Lutra, żeby dzieci wiedziały co za jeden:

"Jeśli kobiety męczą się i umierają po licznych porodach, nic w tym złego; niech umierają, byle tylko rodziły, na to są."

"Ludzie dają posłuch jakiemuś astrologowi, który usiłował wykazać że to Ziemia się kręci, a nie niebiosa czy firmament, Słońce i Księżyc… Ów głupiec pragnie wywrócić do góry nogami całą astronomię."

"Po pierwsze – spalić synagogę, a to, co nie chce spłonąć, zasypać ziemią, aby żaden człowiek nie zobaczył kamienia ani żużlu na wieki."

"Rozum to jest największa k... a diabelska; z natury swojej i sposobu bycia jest szkodliwą k... ą; jest prostytutką, prawdziwą k... ą diabelską, k... ą zeżartą przez świerzb i trąd, którą powinno się zdeptać nogami i zniszczyć ją i jej mądrość. Rzuć jej w twarz plugastwo, aby ją oszpecić. Rozum jest utopiony i powinien być utopiony w Chrzcie… Zasługiwałby na to, ohydny, aby go wyrzucono w najbrudniejszy kąt domu, do wychodka."Taki to był "fajny" reformator - idźcie w diabły z tym oszołomem i lukrowaniem jego biografii.