baner

NEWS

- Zapowiedzi

Batman i Superman, czyli wrogowie publiczni


Jutro ukaże się pierwszy tom nowej serii "Superman/Batman" zatytułowany "Wrogowie publiczni". W tym albumie American Superhero Dream Team, czyli największe gwiazdy DC Comics staną wespół w zespół, by złą moc móc zmóc...
Superman/Batman nawiązuje do słynnej serii World's Finest z 1941 roku, której najpopularniejszym elementem były wspólne przygody Mrocznego Rycerza oraz Człowieka ze Stali.
Współczesna seria doczekała się w Stanach Zjednoczonych ponad 80 zeszytów zebranych w 12 tomach oraz wywarła duży wpływ na całe uniwersum DC Comics.

Pierwszy tom serii pt.: Wrogowie publiczni rozpoczyna się z wysokiego „C”. Prezydent Stanów Zjednoczonych, demoniczny Lex Luthor, oskarża Supermana o zbrodnie przeciwko ludzkości i organizuje na niego prawdziwe polowanie. Aby obalić zdeprawowanego prezydenta Człowiek ze Stali zawiera sojusz z Batmanem. To jednak dopiero początek, który kładzie podwaliny pod kolejne tomy ekscytującej opowieści.

Autorem pierwszych historii bestsellerowej serii jest Jeph Loeb, wywodzący się z przemysłu filmowego scenarzysta, który zyskał uznanie wśród czytelników i krytyków komiksu, takimi dziełami jak Batman: Długie Halloween, czy Superman: Na wszystkie pory roku. Za swoją twórczość był wielokrotnie nagradzany, w tym także nagrodą Eisnera. Wśród artystów ilustrujących scenariusze Loeba znaleźli się między innymi Ed McGuinness (Superman), Michael Turner (Kryzys Tożsamości) oraz Carlos Pacheco (Green Lantern).

Album Wrogowie publiczni jest idealną propozycją dla nowego czytelnika chcącego wejść w bogaty świat DC Comics. Daje świetną okazję, aby przyjrzeć się bliżej relacjom Mrocznego Rycerza
z Człowiekiem ze Stali oraz poznać innych superbohaterów ze świata DC, których cała plejada przewija się w nowej serii.

W kolejnych miesiącach polscy fani superbohaterskich zmagań będą mogli przeczytać między innymi albumy: Supergirl i Władza absolutna.

Egmont


Superman/Batman. Wrogowie publiczni #01

Superman/Batman. Wrogowie publiczni #01Scenariusz: Jeph Loeb
Rysunki: Tim Sale, Ed McGuinness
Tusz: Tim Sale, Dexter Vines
Wydanie: I
Data wydania: 27 Styczeń 2016
Seria: Wrogowie publiczni, Superman/Batman
Tłumaczenie: Jakub Syty
Druk: kolor
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165x255 mm
Stron: 144
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328116139


W obliczu nieuchronnej katastrofy, jaką zwiastuje zmierzająca w kierunku Ziemi asteroida, prezydent Lex Luthor oskarża Supermana o zbrodnie przeciwko ludzkości i wyznacza nagrodę za schwytanie przybysza z Kryptona. Z pomocą Supermanowi przychodzi Batman. Dwaj najwięksi herosi łączą siły, by odeprzeć ataki łasych na pieniądze superłotrów i pracujących dla Białego Domu superbohaterów, a jednocześnie starają się nie dopuścić do zagłady świata.

Wrogowie publiczni to opowieść o lojalności i niezwykłej przyjaźni, w której występują dwaj najsłynniejsi na planecie superbohaterowie. Seria Superman/Batman przedstawia wspólne przygody ikonicznych postaci komiksu amerykańskiego –- Człowieka ze Stali oraz Mrocznego Rycerza.

Scenariusz napisał Jeph Loeb, autor m.in. takich komiksów jak Superman. Na wszystkie pory roku i Batman: Długie halloween. Za rysunki odpowiadają wspaniali artyści: Ed McGuiness, Dexter Vines i Dave Stewart.

[opis wydawcy]

Przykładowe plansze:
Superman/Batman. Wrogowie publiczni #01 Superman/Batman. Wrogowie publiczni #01 Superman/Batman. Wrogowie publiczni #01
[ljc]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

JanMarian -

Dlaczego "jutro ukaze sie", skoro data premiery to 27 lutego?

ljc -

Egmont przyspieszył premierę

JanMarian -

Ha, wreszcie odblokowałem Polskie czcionki :)
Dziękuję za informację, rzeczywiście na stronie wydawcy jest już nowa data. Szkoda tylko że dla tej pozycji... będzie trzeba poczekać do 27 żeby wyrwać cały styczniowy pakiet. Póki co nie widzę tej pozycji w księgarniach (przynajmniej tam gdzie zawsze kupuję), ale pewnie pojawi się wkrótce.
A poza tym - świetny miesiąc :)