baner

Komiks

Dylan Dog #12: Zamek grozy. Dama w czerni

Dylan Dog #12: Zamek grozy. Dama w czerni

Scenariusz: Tiziano Sclavi
Rysunki: Giuseppe Montanari, Ernesto Grassani
Data wydania: Kwiecień 2010
Seria: Dylan Dog
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 145 x 205 mm
Stron: 200
Cena: 39,9 zł.
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-3696-7
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
W starym angielskim zamku zapijaczony lokaj rewolucjonista, seksowna pokojówka i stetryczała guwernantka znajdują swego pana, lorda Blendingsa, martwego. Arystokrata był stary i jego śmierć mogłaby zostać uznana za naturalną, gdyby nie fakt, że twarz miał wypaloną aż do czaszki... W ten sam sposób zginęli zarówno jego ojciec, jak i dziad. Czy śmierć ostatniego z rodu spowodowana jest starą klątwą, czy może ktoś pomógł mu przenieść się na tamten świat?

Dylan Dog to klasyczna opowieść grozy z wątkiem sensacyjnym, przedstawiona z charakterystycznym dla serii angielskim humorem oraz dużą dawką przemocy. Tytułowy bohater jest londyńskim detektywem, szczególnego jednak rodzaju, jako że zajmuje się sprawami, które przynajmniej ocierają się o zjawiska niewyjaśnione przez naukę. Bywa nazywany „detektywem mroku” i „łowcą potworów”, jego domenę stanowią bowiem duchy, upiory, zombie, wampiry i wilkołaki – choć także UFO czy tajemnicze epidemie.

Seria Dylan Dog jest najpopularniejszym cyklem komiksowym we Włoszech. Kolejne jej tomy ukazują się nieprzerwanie raz w miesiącu od października 1986 roku. Szczyt popularności serii przypadł na lata dziewięćdziesiąte XX wieku, kiedy zsumowana sprzedaż pierwszego wydania i kolejnych reedycji sięgała miliona egzemplarzy miesięcznie. Sam Umberto Eco powiedział kiedyś: „Mogę czytać Biblię, Homera i Dylana Doga całymi dniami bez znudzenia”.

opis wydawcy

Recenzja

Dylan Dog #12: Zamek grozy. Dama w czerni, Tadeusz Fułek

Galerie

Dylan Dog #12: Zamek grozy. Dama w czerni Dylan Dog #12: Zamek grozy. Dama w czerni

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-