baner

Komiks

Incognegro

Incognegro

Scenariusz: Mat Johnson
Rysunki: Warren Pleece
Data wydania: Czerwiec 2010
Seria: XX wiek, wiek XXI
Tłumaczenie: Krzysztof Uliszewski
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 190 x 260 mm
Stron: 136
Cena: 39,9 zł.
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-2598-5
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Seria XX wiek, wiek XXI

Początek XX wieku to czas, gdy lincze były codziennością Południa Stanów Zjednoczonych. Dla większości gazet ta epidemia mordów na tle rasowym nie była już nawet tematem wartym wzmianki. Jednak kilku odważnych reporterów z Północy, ryzykując życie, postanowiło ujawnić te potworności. Byli to Afroamerykanie o jasnej karnacji skóry, którzy mogli uchodzić za białych. Te niebezpieczne zadania nazywali śledztwami prowadzonymi „incognegro”.
Zane Pinchback, dziennikarz nowojorskiej gazety „New Holland Herald”, ledwie uchodzi z życiem, gdy jego ostatnia sprawa prowadzona „incognegro” nie idzie tak, jak trzeba. Gdy jednak wraca do zacisznego Harlemu, czeka już na niego kolejna historia – aresztowanie jego własnego brata, oskarżonego o brutalne zabójstwo białej kobiety w Missisipi.
MAT JOHNSON, laureat wielu nagród literackich, stworzył niezwykłą nowelę graficzną, która jest trzymającym w napięciu kryminałem i jednocześnie poruszającym obrazem problemów rasowych Ameryki. Z niezwykłą dbałością o szczegóły zilustrował ją WARREN PLEECE.

[opis wydawcy]

Recenzja

Incognegro, Kaja Wabbit

Galerie

Incognegro Incognegro Incognegro

Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

marekjot -

czekałem na ten komiks odkąd pojawił się w zapowiedziach. Niesamowita historia

Salo -

Warren Pleece, uwielbiam tego gościa.Jego Hellblazer'y miażdżyły.

AndrewK1 -

Prośba do osób, które kupiły już ten komiks.

Jaki następny komiks zostanie wydany w tej kolekcji??Zawsze okładka kolejnego komiksu była pokazana na tylnym skrzydełku:)