baner

Komiks

Cat Shit One #1

Cat Shit One #1

Scenariusz: Motofumi Kobayashi
Rysunki: Motofumi Kobayashi
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2006
Seria: Cat Shit One
Tytuł oryginału: Cat Shit One volume 1
Rok wydania oryginału: Softbank Creative Corp
Wydawca oryginału: 1998
Tłumaczenie: Paweł Olejniczak
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka z obwolutą
Format: 148x210
Stron: 138 z kolorową wkładką
Cena: 20 zł
Wydawnictwo: Waneko
ISBN: 83-89893-92-4
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Historia tego komiksu zaczęła się od serii Dog Shit One rysowanej przez autora dla japońskiego miesięcznika "Combat Magazine". Była to opowieść o absolwencie West Point, który prosto z akademii trafia do Wietnamu. Komiks nie wydawał się jednak Kobayashiemu zbyt udany. Któregoś dnia przesłał więc do redakcji szkice mangi z królikami w rolach głównych. Redaktor naczelny zapytał czy wobec tego seria nie powinna się nazywać "Cat Shit One"? I tak powstał tytuł.
Niektórzy krytycy porównują "Cat Shit One" do komiksu Usagi Yojimbo Stana Sakai ze względu na to, ze oba poruszają poważne tematy historyczne stosując jednocześnie zabieg animizacji.
Manga opowiada o losach trzech przyjaciół z amerykańskiej jednostki zwiadowczej i ich dramatycznych przeżyciach podczas wojny w Wietnamie. Komiks nie gloryfikuje roli amerykańskiej armii w Wietnamie, pokazuje prawdę o wojnie, jednak bez potwornie krwawych scen, jakich nie szczędzą nam filmy. Poza Amerykanami w komiksie występują również inne nacje, które oficjalnie nie były zaangażowane w konflikt takie jak Rosjanie, Chińczycy czy Japończycy. Autor bardzo wiernie przedstawił realia wojny, oraz wyposażenie wojskowe.
Do komiksu dołączanych jest kilka stron komiksu "Dog Shit One" oraz dość dokładny opis podłoża konfliktu i przebiegu wojny.[Waneko]

Recenzja

Cat Shit One #1, Tokiyoshi oraz Yaqza

Galerie

Cat Shit One #1 Cat Shit One #1 Cat Shit One #1 Cat Shit One #1

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-