reklama baner reklama
baner

Komiks

Usagi Yojimbo. Saga: Księga 6

Usagi Yojimbo. Saga: Księga 6

Scenariusz: Stan Sakai
Rysunki: Stan Sakai
Wydanie: I zebrane
Data wydania: Grudzień 2020
Seria: Usagi Yojimbo
Tłumaczenie: Jarosław Grzędowicz
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 14,5x20,5 cm
Stron: 600
Cena: 89,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328198906
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Nowe wydanie popularnej serii „Usagi Yojimbo”. Szósta księga zbiera historie wydane w tomach: „Most łez”, „Powrót Czarnej Duszy” i „Polowanie na lisa”. Pod koniec szesnastego wieku Japonią wstrząsały liczne wojny domowe. W jednej z bitew Miyamoto Usagi utracił swojego suwerena, pana Mifune. Od tego dnia samotny ronin przemierza kraj, poszukując spokoju ducha, walcząc o sprawiedliwość i doskonaląc umiejętności samurajskie.

Tym razem podczas jednej z podróży Usagi pozna Mayumi – dziewczynę, która przekona go, by pomógł jej się wyrwać z prowincjonalnego miasteczka. W miarę jak między obojgiem kiełkuje uczucie, ich wyprawa robi się coraz bardziej niebezpieczna. Długouchy ronin ponownie spotka się z łowcą nagród Genem, wskutek czego Usagi zostanie wplątany w samobójczą misję pewnego klanu, Gen zaś podąży tropem mordercy, który okaże się kimś innym, niż się z pozoru wydawało. Tymczasem liczni łowcy nagród wyruszają w pościg za Inazumą opanowaną przez złowrogiego demona Jeia, zwanego Czarną Duszą. Zamieszanie z tym związane nie ominie także Usagiego…

Seria „Usagi Yojimbo: Saga” to mistrzowska adaptacja komiksowa samurajskich legend, wydawana od ponad 30 lat i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Autorem scenariusza i rysunków jest Stan Sakai, a nowe wydanie zostało wzbogacone o kolorową galerię okładek.

Recenzja

Matka gór spotyka Czarną Duszę na moście łez, Jan Sławiński

Galerie

Usagi Yojimbo. Saga: Księga 6 Usagi Yojimbo. Saga: Księga 6 Usagi Yojimbo. Saga: Księga 6

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-