reklama baner reklama
Obaner

Komiks

Sambre. Trzecie pokolenie

Sambre. Trzecie pokolenie

Scenariusz: Bernard Yslaire
Rysunki: Bernard Yslaire
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2019
Seria: Sambre, Mistrzowie Komiksu
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda
Format: 21,5x29,0 cm
Stron: 112
Cena: 69,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328197015
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Kontynuacja wielotomowej sagi o rodzie, którego korzenie sięgają pradziejów, kiedy odbyła się najstarsza wojna ludzkości – wojna oczu. Lata 50. XIX wieku. Rządzący Francją cesarz Napoleon III wydaje rozkaz wywiezienia do Gujany więźniów politycznych. Jest wśród nich czerwonooka Julia, którą utrzymuje przy życiu rozpaczliwe pragnienie odnalezienia syna – odebranego jej i oddanego na wychowanie rodzinie Sambre’ów. Statek z deportowanymi rozbija się u wybrzeży Irlandii, a z takich katastrof mało kto uchodzi z życiem...
Tymczasem dorastający chłopiec jest powoli wprowadzany w pełną mrocznych sekretów historię rodu i związaną z nią tajemnicę wojny oczu. Czy fatalne przeznaczenie, od tylu pokoleń ciążące na Sambre’ach, dotknie też ich najmłodsze pokolenie?

Autorem zarówno scenariusza, jak i rysunków do serii Sambre jest belgijski twórca Yslaire (właśc. Bernard Hislaire), od trzydziestu lat zajmujący się historią rodu Sambre’ów (przedstawianego także w cyklu Wojna Sambre’ów). Yslaire jest ceniony również za inne dzieła, m.in. Niebo nad Brukselą.

Galerie

Sambre. Trzecie pokolenie Sambre. Trzecie pokolenie Sambre. Trzecie pokolenie

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-