Komiks

Olimpo Tropical

Olimpo Tropical

Scenariusz: Andre Diniz
Rysunki: Laudo Ferreira
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2019
Tłumaczenie: Marek Cichy
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka
Format: 180x235 mm
Stron: 136
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Mandioca
ISBN: 9788395319129
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Biuca nie ma przyszłości przed sobą. Biuca żyje w faveli. W faveli rządzą silni, uzbrojeni, a Biuca jest kuternogą. Nienawidzi policji za zabicie brata. Biuca marzy o spluwie!

Masz spluwę jesteś gość! I tak nie masz przyszłości przed sobą, ale ze spluwą chociaż możesz zdobyć odrobinę szacunku, o którym jako kuternoga możesz tylko pomarzyć. Biuca gwiżdże na mądrości pokoleń, ma swoje, życiowe motto:

“Tak naprawdę, żeby zostać prawdziwym mężczyzną, trzeba zrobić trzy rzeczy, co nie mają nic wspólnego z drzewami i książkami. Trzeba zaliczyć pannę, zostać bandytą i zajebać glinę. Tyle.”

André Diniz (Favela w kadrze, Mandioca 2017) i Laudo Ferreira (Yeshua Absoluto, 2016) stworzyli jeden z najsmutniejszych, najbardziej wstrząsających i siłą rzeczy najprawdziwszych obrazów brazylijskich favel.

Laudo by oddać klaustrofobiczny, pozbawiony prywatności, “gęsty” klimat faveli zaserwował nam opowieść zapełnioną 10-12 panelami na stronę, bo w faveli jest za ciasno, zbyt duszno i trudno tam o spokój.

Brazylia jest krajem, w którym dokonuje się ponad 60 000 zabójstw rocznie, większości w favelach. Policja zabija najwięcej ludzi na świecie. W Rio de Janeiro toczy się codziennie wojna.

André Diniz do opowiedzenia o niej znalazł klucz klasyczny: mitologię i Szekspira! To musiało zrobić wrażenie! W Portugalii napisano o tym komiksie: “potężny kop w brzuch”.

[opis wydawcy]

Recenzja

Betonowe piekło, Przemysław Pawełek

Galerie

Olimpo Tropical Olimpo Tropical Olimpo Tropical Olimpo Tropical Olimpo Tropical Olimpo Tropical Olimpo Tropical

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-