reklama baner reklama

Nowe Teksty

Z łańcuchami im do twarzy
Tymczyński o Tyler Cross #02: Angola
Pamiętaj, że umrzesz
Jasiński o "Opowieści Grabarza. Krótkie historie o życiu marnym i bez celu"
Czas się skończył
Kleszcz o "Avengers. Czas się kończy #03"
Jeszcze bardziej dawno temu, w nie tak dalekiej Korelii
Zimiński o filmie "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie"
Prawie tak dobry jak klasyka
Kleszcz o "Conan. Narodziny legendy"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

  • Dwutakt 2018
  • Miejsce: Toruń, Dwór Artusa, Rynek Staromiejski 6
    Kiedy: 2018-10-20

Forum Alei Komiksu

baner

Komiks

Akt #18
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Pierwszy numer naszego pisma powstał w 2000 roku. To 24-stronicowe, w formacie A5, w pełni czarno-białe, kserowane pisemko, które ma już status białego kruka, nijak się ma do swojego brata z numerem 18 na okładce. W ciągu osiemnastu numerów zmieniło się w zasadzie wszystko oprócz jednego – naszej pasji do tworzenia komiksów. Jest 2018 rok, AKT ma osiemnaście lat, ukazał się osiemnasty numer. AKT dorósł, a że podobno w dorastaniu najtrudniejsze jest pierwsze 40 lat to tę dorosłość traktujemy momentami z przymrużeniem oka.

Z okazji 18. urodzin przygotowaliśmy „dorosły” numer, dla dorosłego czytelnika z mnóstwem dobra. Jest tego tyle, że urodzinowo zwiększyliśmy objętość i w ten sposób na 68 stronach, z których aż 32 są w kolorze, zmieściliśmy przygody Ratmana, Babci Ireny, NES, Teodora, Witolda i Dr S. Experta. Kontynuujemy historie Binio Billa w Meksyku, Grabarza Józefa, Marlenki i piratów snów oraz bardzo dobrze przyjętej Mocnisi i Super Knurka.

Zaufali nam pierwszoligowi twórcy polskiego komiksu. Mamy Melonowy komiks o dorastaniu, Michał Śledziński specjalnie dla nas narysował komiks luźno zahaczający o Osiedle Swoboda, a wisienkę na torcie dołożył Robert Adler piękną ilustracją na okładkę. W środku zamieszczamy też galerię prac tego autora, więc jedno jest pewne – tym razem aktów w AKT nie zabrakło :)

A to jeszcze nie koniec. Prawdziwym unikatem otrzymanym od Henryka Jerzego Chmielewskiego – Papcia Chmiela, są dotąd niepublikowane teksty odrzucone przez redakcję Świata Młodych.

W AKT #18 obok komiksów jest sporo do poczytania o komiksie. Dawid Śmigielski zgrabnie zebrał i opisał w swoim tekście erotyczne momenty z komiksów TM-Semic. Michał Gasewicz zrelacjonował nasz wypad na SzlamFest i wręczenie Złotych Kurczaków. Michał Siromski zajął się tematem homoseksualizmu wśród superbohaterów oraz przeprowadził zamieszczony w piśmie wywiad ze sławą komiksu erotycznego – Milo Manarą.

[opis wydawcy]

Recenzja

Numer lekko erotyczny, Maciej Jasiński

Galerie

Akt #18 Akt #18 Akt #18

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-