Komiks

Ziemia swoich synów

Ziemia swoich synów

Scenariusz: Gipi
Rysunki: Gipi
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2017
Tłumaczenie: Anna Karolina Teruzzi
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 170x240 mm
Stron: 284
Cena: 79,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-33-2
Komiks nr 236
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Nieznana przyszłość, ojciec i dwóch synów, starający się przetrwać w nieprzyjaznym świecie. Ich życie w domku nad jeziorem sprowadza się do codziennej walki o przetrwanie. Społeczeństwo nie istnieje. Każde zetknięcie z innymi jest niebezpieczne. Ojciec każdego dnia zapisuje coś w notatniku, ale nie uczy swoich synów czytać. Nie, oni mają nauczyć sie przetrwać w tym surowym świecie, pozbawionym uczuć.

Gipi tworzy wizję postapokaliptycznego świata, która jest przerysowanym obrazem naszej rzeczywistości. Zniszczony świat, w którym wszyscy walczą o przetrwanie, wzajemnie się zabijają i zniewalają. Ale w tym świecie po cywilizacji, jest iskierka nadziei, dla dwóch chłopców, w których człowieczeństwo, objawi się w nieoczekiwanym momencie.

Ziemia swoich synów została uznana za jedno z najważniejszych wydarzeń na włoskiej scenie komiksowej 2016 roku.

Gipi (wł. Gianni Pacinotti) - urodzony w 1963 roku w Pizie włoski rysownik i scenarzysty. Swoją karierę zaczął jako ilustrator i autor tworzący dla reklamy. Tak naprawdę dopiero od 1992 roku regularnie realizował krótkie formy komiksowe, które publikował we włoskich czasopismach i magazynach. Wydana w 2004 roku przez Coconino Press, stałego wydawcę Gipiego we Włoszech, powieść graficzna Appunti per une Storia di Guerra doczekała się również francuskiej edycji i przyniosła autorowi pierwszy znaczący sukces - prestiżową nagrodę dla najlepszego komiksu roku na festiwalu w Angouleme. To wyróżnienie i uznanie na największym komiksowym rynku w Europie zwróciło na Gipiego uwagę wydawców z całego świata. W Polsce ukazał się do tej pory jeden jego komiks: Sala prób (tytuł oryginalny Questa e la stanza).

[opis wydawcy]

Recenzja

Bolek i Lolek po końcu świata, Paweł Panic

Galerie

Ziemia swoich synów Ziemia swoich synów Ziemia swoich synów Ziemia swoich synów Ziemia swoich synów Ziemia swoich synów

Komentarze