baner

Komiks

Konkwistador #4

Konkwistador #4

Scenariusz: Jean Dufaux
Rysunki: Philippe Xavier
Kolor: Jean-Jacques Chagnaud
Wydanie: I
Data wydania: Czerwiec 2016
Seria: Konkwistador
Tłumaczenie: Jakub Syty
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 215x290 mm
Stron: 54
Cena: 37,90 zł
Wydawnictwo: Sideca
ISBN: 9788365597007
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Ostatni tom serii!

Ekspedycja Hernana Cortesa napotyka trudności. Utraciwszy poparcie króla Hiszpanii, został pozbawiony zaopatrzenia i finansowania. Próba wykradzenia złota władcy Azteków - Montezumy również nie zakończyła się sukcesem dla dowódcy i skonfliktowała Hiszpana z elitą aztecką.

Starcia w szeregach Europejczyków i poparcie przez część przybyszy Montezumy oraz ich okrucieństwo wobec Indian utrudnia Cortesowi zdobycie sojuszników wśród podbitych przez Azteków plemion.

Zdesperowany Hiszpan decyduje się na spotkanie z władcą Tenochtitlan, nie zdając sobie sprawy, że pozycja cesarza wśród możnych i mieszkańców miasta nie jest już tak silna i przebieg spotkania może być dramatyczny...

Jaki los czeka hiszpańskich żołnierzy otoczonych w stolicy przez dziesiątki tysięcy Azteków? Czy Cortes może liczyć na uznanie indiańskich elit targanych wewnętrznym konfliktem? 

[opis wydawcy]

Galerie

Konkwistador #4 Konkwistador #4 Konkwistador #4 Konkwistador #4 Konkwistador #4 Konkwistador #4 Konkwistador #4 Konkwistador #4 Konkwistador #4 Konkwistador #4 Konkwistador #4

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-