baner

Komiks

Toshiro

Toshiro

Scenariusz: Jai Nitz
Rysunki: Janusz Pawlak
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2015
Tytuł oryginału: Toshiro
Rok wydania oryginału: 2014
Wydawca oryginału: Dark Horse
Tłumaczenie: Maciek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 165x235 mm
Stron: 168
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-64858-07-9
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Janusz Pawlak, znany bardziej pod pseudonimem Clarence Weatherspoon, legendarny twórca związany z magazynem "Produkt", w końcu doczekał się należnego mu uznania. Jego najnowszy komiks Toshiro, przy scenariuszu którego pomagał amerykański twórca Jai Nitz, ukazał się niedawno w Stanach Zjednoczonych nakładem renomowanego wydawnictwa Dark Horse Comics. Tego samego, które od lat publikuje opowieści o Hellboyu, Usagim Yojimbo, a od niedawna komiksową wersję przygód wiedźmina Geralta.

Tytułowy Toshiro to mechaniczny samuraj, który musi w wiktoriańskiej Anglii stawić czoła tajemniczej istocie z innego wymiaru, kradnącej dusze i zamieniającej ludzi w zombie. U jego boku stanie tajemniczy poszukiwacz przygód Bob Żywe Srebro, ale czy razem będą w stanie uratować ludzkość?

Toshiro to opowieść mieszająca steampunk z samurajskimi walkami, westernem i horrorem. Ta gatunkowa hybryda wciąga od pierwszych stron dzięki świetnie napisanym tarantinowskim dialogom i rysunkom Pawlaka, który ma szansę na wielką światową karierę.

[opis wydawcy]

Recenzja

Samuraj z kraju kwitnącej cebuli, Przemysław Pawełek

Galerie

Toshiro Toshiro Toshiro Toshiro Toshiro

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-