Obaner

Komiks

Michael Jordan. Nadchodzi byk

Michael Jordan. Nadchodzi byk

Scenariusz: Wilfred Santiago
Rysunki: Wilfred Santiago
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2015
Tytuł oryginału: Michael Jordan: Bull on Parade
Rok wydania oryginału: 2014
Wydawca oryginału: Fantagraphics
Tłumaczenie: Bartosz Sztybor
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 160X190 mm
Stron: 200
Cena: 69,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-63963-47-7
Komiks nr 156
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Ekscytująca, pełna dynamiki biografia Michaela "Air" Jordana, największego koszykarza wszechczasów i najbardziej wpływowego sportowca w historii, stworzona przez artystę, który doskonale opanował wizualizację sportu w komiksie. Santiago stara się opisać publiczne, ale i prywatne życie MJ'a, a jednocześnie nie ukrywa swojej fascynacji tym niezwykłym sportowcem.

Jordan stał się sławny w wieku 19 lat, zdobywając z wyskoku zwycięskie punkty w ostatnich sekundach finałów NCAA w 1982 roku, wtedy zyskał przydomek "Air". Został wybrany w drafcie NBA przez Chicago Bulls w 1984 roku. Wreszcie w 1991 roku poprowadził Bulls do pierwszego mistrzostwa NBA, po wygranej nad Magic Johnsonem i jego Los Angeles Lakers. W 1992 roku Michael Jordan dołączył do Dream Team, amerykańskiego zespołu 12 legendarnych graczy NBA, którzy na Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie zdobyli złoto.

Pomimo sukcesu w świetle reflektorów, jego życie prywatne nie obywało się bez kontrowersji i nieszczęść, przed którymi nie chroniły ani sukcesy sportowe, ani pieniądze. Ale każdy chciałby być Jordanem i swoją opowieścią, w komiksowy sposób, Wilfred Santiago przybliża nas do tego celu.

[opis wydawcy]

Recenzja

23 na koszulce, Łukasz Chmielewski

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-