Nowe Teksty

Starzejąca się klasyka
Kleszcz o "Krucjata nieskończoności"
Pan Cudowny w pełnej krasie
Tymczyński o "Mister Miracle"
Czas na rewolucję
Tymczynski o "Czwórka z Baker Street #02: Sprawa Rabukina"
Szaleniec z Oskarem
Pawełek o filmie "Joker"
Paulina Christa: Żeby pamięć o dziadku nie zaginęła
rozmowa z Pauliną Christą, prezesem Fundacji „Kreska” im. Janusza Christy

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

Komiks

Rozmówki polsko-angielskie

Rozmówki polsko-angielskie

Scenariusz: Agata Wawryniuk
Rysunki: Agata Wawryniuk
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2012
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 176 × 250 mm
Stron: 108
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-60915-68-4
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
„Rozmówki polsko-angielskie” to autobiograficzny album Agaty Wawryniuk, młodej polskiej rysowniczki i graficzki. A skoro to rzecz oparta na jej przeżyciach, związanych z wyjazdem do Anglii i szukaniem tam pracy, to chyba najlepiej będzie oddać jej głos:

Pięć lat temu przydarzyła mi się pewna historia. Wielu pewnie powiedziałoby, że sama jestem sobie winna, ale kto by ich tam słuchał. Ja w ogóle się nie słucham, co sprawia że czasem ląduję w dziwnych miejscach.

Tak dziwnych jak na przykład Anglia. Choć akurat czas emigracyjnego bumu sprawiał, że można było poczuć się jak w domu. A kilometrowe kolejki po pracę sprawiały, że człowiek czuł się jak w domu tylko jeszcze 20 lat wcześniej.

Czego na szczęście nie pamiętam. Bo skończyłam właśnie 20 lat. I mam stosowną do wieku wiarę, że pracę znajdę łatwo, na ludzi zawsze można liczyć, a praca w fabryce też może być zaskakująca.

Co do tego ostatniego, to się nie pomyliłam.


Na podstawie własnych wspomnień Agata Wawryniuk stworzyła opowieść o doświadczeniu całego pokolenia, które postanowiło szukać szczęścia i pracy poza granicami Polski. Część z tych młodych ludzi wyjechała, by przeżyć coś ekscytującego; część chciała szybko zarobić dużo większe niż w kraju pieniądze, inni po prostu dlatego, że w ojczyźnie nie było dla nich żadnego zajęcia. „Rozmówki polsko-angielskie” – zabawne, lecz chwilami straszne i smutne zarazem – są jedną z pierwszych prób opisania przeżyć współczesnej polskiej emigracji.

Komiks powstał przy wsparciu stypendium komiksowego Sklep.Gildia.pl przyznanego w wyniku konkursu na najlepszy debiutu komiksowy w roku 2011.


[opis wydawcy]

Recenzja

Rozmówki polsko-angielskie, Łukasz Chmielewski

Galerie

Rozmówki polsko-angielskie Rozmówki polsko-angielskie Rozmówki polsko-angielskie Rozmówki polsko-angielskie Rozmówki polsko-angielskie Rozmówki polsko-angielskie

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-