baner

Komiks

Lucky Luke: Rywale z Painful Gulch, Góry Czarne, Daltonowie i zamieć

Lucky Luke: Rywale z Painful Gulch, Góry Czarne, Daltonowie i zamieć

Scenariusz: Rene Goscinny
Rysunki: Morris
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2012
Seria: Lucky Luke
Wydawca oryginału: Dargaud
Tłumaczenie: Maria Mosiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 155 x 225 mm
Stron: 144
Cena: 49,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-4788-8
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Czwarty tom przygód Lucky Luke'a – kowboja, który strzela szybciej niż jego własny cień. Zbiorcze, zawierające trzy albumy, wydanie historii, których bohaterem jest jeden z najpopularniejszych bohaterów komiksowych.

W Rywalach z Painful Gulch dzielny rewolwerowiec trafia do tytułowego miasteczka. Rządzą w nim dwa skłócone klany – O’Harów i O’Timminsów. Miejscowość nie może się rozwijać z powodu nieustannych awantur, strzelanin. Kiedy Lucky Luke zostaje wybrany na burmistrza, postanawia zmienić ten stan rzeczy.

Góry Czarne to przezabawna historia ukazująca początki kolonizacji Dzikiego Zachodu. Decyzją senatu w Waszyngtonie na niezbadane obszary Wyomingu udaje się ekspedycja naukowa. Szacownych profesorów i doktorów ma bezpiecznie doprowadzić na miejsce i z powrotem Lucky Luke. Wyprawie usiłują przeszkodzić pewien skorumpowany senator i jego człowiek do zadań specjalnych Bull Buletts.

Daltonowie i zamieć to opowieść z zabawnymi braćmi gangsterami w rolach głównych. Czwórce znów udało się uciec z więzienia w Teksasie. Ich śladem rusza Lucky Luke. Po licznych perypetiach dzielny rewolwerowiec, wspierany przez kaprala Pendergasta z Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej, łapie Daltonów i doprowadza za kratki. Komiksy zawarte w albumie to niepublikowane dotąd w Polsce opowieści René Goscinnego z rysunkami Morrisa.

[opis wydawcy]

Recenzja

Lucky Luke: Rywale z Painful Gulch, Góry Czarne, Daltonowie i zamieć, Jan Sławiński

Tagi

http://www.sklep.gildia.pl/komiksy/193557-lucky-luke-rywale-z-painful-gulch-gory-czarne-daltonowie-i-zamiec

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-