reklama baner reklama
baner

Komiks

Diefenbach. Zanim wzejdzie świt

Diefenbach. Zanim wzejdzie świt

Scenariusz: Benedykt Szneider
Rysunki: Benedykt Szneider
Data wydania: Październik 2011
Druk: czarno biały
Oprawa: twarda
Format: 230 × 320 mm
Stron: 60
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu, Studio BX
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Strzeż się światła – może Cię zabrać daleko – tam, gdzie nie dochodzi żadna ciemność.
Varg Vikernes, „Decrepitude II”

Hiena cmentarna okradająca trupy z pola bitwy. Zakonnica, w którą wdarło się zło i uczyniło brzemienną, skazana przez zakon na śmierć. Tajemniczy Łowca polujący na granicy światów – ludzi i potworów, życia i śmierci. I szczury.

Oto co znajdzie czytelnik na kartach komiksu „Diefenbach. Zanim wzejdzie świt” Benedykta Szneidera. Album, który powstawał bez mała dekadę, zachwyca warstwą graficzną i budzi lęk, odwołując się do klasyki gore i horroru, a także atmosfery norweskiego black metalu. To historia o winie i odkupieniu, rozgrywająca się podczas jednej nocy.

Dzięki wielkiemu talentowi, trosce o każdy detal opowieści, Szneiderowi udało się stworzyć album, którego poszczególne sceny, jak i klimat całości, na długo zapadają w pamięć. Sugestywny, niepokojący „Diefenbach” to wielki powrót jednego z najlepszych polskich twórców komiksu.

Benedykt Szneider wraca po latach milczenia, znowu ostry jak brzytwa.(...) estetyka komiksu przypomina niemalże rysunki i grafiki mistrza Dürera albo weterana historii obrazkowych z Włoch Sergia Toppiego.
Sebastian Frąckiewicz, „Przekrój”

[opis wydawcy]

Recenzja

Diefenbach. Zanim wzejdzie świt, Maciej Pałka

Galerie

Diefenbach. Zanim wzejdzie świt Diefenbach. Zanim wzejdzie świt Diefenbach. Zanim wzejdzie świt Diefenbach. Zanim wzejdzie świt

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-