baner

Komiks

Zakazany owoc i bracia Kowalscy w jednym

Zakazany owoc i bracia Kowalscy w jednym

Scenariusz: Dariusz Palinowski
Rysunki: Dariusz Palinowski
Wydanie: I zbiorcze
Data wydania: Październik 2010
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 200 × 265 mm
Stron: 134
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-60915-52-3
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Dariusz „Pała” Palinowski to pierwszy undergroundowy polski komiksiarz z prawdziwego zdarzenia i ojciec tego gatunku nad Wisłą. Jego legendarny „Zakazany owoc” był pierwszym komiksem wydanym przez kulturę gniewu. Tak naprawdę kultura gniewu została założona, by opublikować właśnie ten album! Dziś Pała wraca w swoim najlepszym wydaniu.

Ukazujący się właśnie z okazji 10. rocznicy istnienia kultury gniewu tom zbiera wszystkie 5 numerów „Zakazanego owocu” (zina wydawanego przez Pałę między 1989 a 1995 rokiem), komplet przygód słynnych braci Kowalskich, a także całkiem świeże i nigdzie nie publikowane komiksy i rysunki. To jak do tej pory najpełniejsza prezentacja prac klasyka polskiego undergroundu!

Pała to oryginalny sposób myślenia o rzeczywistości wokół nas i manifestacji swojego z niej niezadowolenia. Są nią właśnie komiksy przesiąknięte okrutnym szyderstwem, sarkazmem i czarnym poczuciem humoru, które łatwo zwodzi czytelnika. Bo te opowieści, choć bardzo zabawne, tak naprawdę są skrajnie brutalne i pozbawione złudzeń. Kultowe w latach 90. do dziś zachowują świeżość i siłę, a dodatkowo stały się wyjątkowym świadectwem o stanie świadomości Polaków w czasie burzliwych przemian.

Wydanie z okazji 10-lecia KG - edycja limitowana.

[opis wydawcy]

Recenzja

Zakazany owoc i bracia Kowalscy w jednym, Maciej Pałka

Galerie

Zakazany owoc i bracia Kowalscy w jednym Zakazany owoc i bracia Kowalscy w jednym Zakazany owoc i bracia Kowalscy w jednym Zakazany owoc i bracia Kowalscy w jednym Zakazany owoc i bracia Kowalscy w jednym Zakazany owoc i bracia Kowalscy w jednym Zakazany owoc i bracia Kowalscy w jednym

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-