baner

Prasa

Fantasy Komiks #06

Fantasy Komiks #06

WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Szósty tom comiesięcznej antologii komiksów fantasy. Każdy tom antologii zawiera trzy albumy z różnych serii autorstwa znanych twórców zachodnioeuropejskich, a także humorystyczne stripy.

W tym tomie "Fantasy komiks":

Nowy cykl! Sloka część 1
Seria stworzona przez dwóch Francuzów: scenarzystę Ulriga Godderidge'a i znanego (np. Rozbitkowie z Ythaq) rysownika Adriena Flocha. Na planecie Link-Archoid toczą ze sobą wojnę dwa imperia, które wkroczyły w okres rozwoju technologicznego. Ale istnieją też zagubione na oceanie wyspy, których mieszkańcy wierzą w dawnych bogów i parają się magią. Na jednej z takich wysp awaryjnie ląduje samolot wojskowy z dwoma żołnierzami na pokładzie. Uratowani przez tubylców, muszą spędzić wśród nich następne miesiące. Jednak zawierucha wojenna dociera także tam - i wtedy okaże się, czy moc prymitywnych bogów jest w stanie ochronić swoich wyznawców przed uzbrojonymi po zęby żołnierzami nowoczesnej cywilizacji.
Kontynuacje dwóch serii:
Legenda część 4 - Cykl napisany i zilustrowany przez Swolfsa, twórcę bestsellera Książę nocy. Powoli zbliża się do końca walka o przejęcie władzy w małym księstwie. Ukrywający się przed uzurpatorami prawowity władca Tristan powoli wraca do zdrowia w kryjówce leśnych rozbójników. Tymczasem zdradziecki książę Matthias na łożu śmierci wyznaje swe winy i prosi wysłuchującego go zakonnika, by zaopiekował się jego córką. Zaś w całym kraju szykuje się powstanie przeciwko rządom czarnego maga Shaggana. Lada dzień dojdzie do ostatecznej rozprawy.
Lasy Opalu część 4 - Seria napisana przez Christophe'a Arlestona, a zilustrowana przez Philippe'a Pelleta. Darko i jego kompania przebrnęli przez wielkie lasy i pokonali w bitwie pościg kapłanów z Przystani Światła. Płyną teraz poprzez morze śródlądowe ku miastu Nenuf, gdzie rządzi chciwy i podstępny diuk. Tam mają zamiar przesiąść się na jakiś lądowy środek lokomocji i powędrować dalej na wschód, ku siedzibom Tytanów. Nie wiedzą jednak, że diuk Nenufu pozostaje na usługach kapłanów Przystani
Stripy humorystyczne:
Gobliny - krótkie opowieści o złośliwych i głupawych stworach, które mają wielkie marzenie: chcą zostać bohaterami z legend.
Heroic Pizza - także w światach fantasy wszyscy lubią pizzę. A jej dostawcy mogą być pewni, że przeżyją pełne magii przygody.
Barbok i Blondella - wydawałoby się, że łakomy smok i czekająca na prawdziwą miłość księżniczka to niezbyt dobrana para przyjaciół. Ale pozory mylą!

Oraz artykuł:

Ile jest fantasy w SF? - Na podstawie komiksów z Kolekcji Science Fiction czytelnik przekona się, że w stechnicyzowanym SF jest mnóstwo elementów rodem z magicznej fantasy.

[opis wydawcy]

Galerie

Fantasy Komiks #06 Fantasy Komiks #06 Fantasy Komiks #06 Fantasy Komiks #06 Fantasy Komiks #06

Tagi

Fantasy Komiks

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-