baner

Recenzja

Czarna rozpacz

Jan Sławiński recenzuje Czarny Młot '45
4/10
Czarna rozpacz
4/10
Jeff Lemire regularnie rozwija uniwersum „Czarnego Młota”. W kolejnej odsłonie cyklu cofa się do czasów II wojny światowej i przedstawia przygody szwadronu złożonego z czarnoskórych żołnierzy, którzy mierzą się z hitlerowcami i sowietami. Wśród atrakcji między innymi żołnierze z nadprzyrodzonymi zdolnościami i ogromne mechy. Niestety całość też jest meh.

Niestety, tym razem Lemire ograniczył swą rolę i scenariusz oddał w ręce Raya Fawkesa. Fabuła „Czarnego Młota ‘45” jest mdła, dialogi banalne, a zwroty akcji nie mają wiele sensu. Ot, rzeczy się dzieją, bo tak chce scenarzysta. Mimo że komiks przedstawia teoretycznie dramatyczne wydarzenia z czasów wojny, trudno w jakikolwiek sposób przejąć się losem bohaterów. Scenariusz to spory bałagan, nawet mimo tego, że tę poszatkowaną strukturę można usprawiedliwić faktem, że całość jest opowiadana z perspektywy czasu przez weterana, który ma już swoje lata. Założenia może były dobre, ale coś ewidentnie tu nie gra.

Całości nie ratuje niechlujna warstwa graficzna Matta Kindta. Nic się tu nie wyróżnia - ani styl, ani sposób kadrowania, ani projekty wielkich robotów. Nudna robota pod każdym względem, a obcowanie z komiksem nie sprawia najmniejszej przyjemności. „Czarny Młot ‘45” to jak na razie najsłabsza odsłona serii, tom, który zaprzepaścił swój potencjał na niezłą historię awanturniczą w fajnym settingu. W końcu nie od dziś wiemy, że połączenie hitlerowców, robotów i zjawisk paranormalnych to samograj, co przez lata udowadniał chociażby Mike Mignola w "Hellboyu".

Opublikowano:Czarny Młot '45

Czarny Młot '45

Scenariusz: Ray Fawkes, Jeff Lemire
Rysunki: Matt Kindt
Wydanie: I
Data wydania: Marzec 2020
Seria: Czarny Młot
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x260 mm
Stron: 120
Cena: 39,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328198487
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Czarna rozpacz Czarna rozpacz Czarna rozpacz

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-