reklama baner reklama
baner

Recenzja

Mroczny powiew świeżości

Łukasz Słoński recenzuje Hrabstwo Harrow #06: Inna magia
7/10
Mroczny powiew świeżości
7/10
„Inna magia”, po niezapadającym w pamięć piątym tomie, przynosi prostą, a zarazem fascynującą grozę. Grozę, która tak urzekła mnie w pierwszej części „Hrabstwa Harrow”. Pokuszę się o ostrożne stwierdzenie, że cykl dostał nowej energii. I to nie byle jakiej, bo wyraźnie dodającej kolorytu komiksowi Cullena Bunna i Tylera Crooka.

W szóstej już część czytelnicy spotykają się z postaciami, które poznali w poprzednich tomach, więc w tym miejscu nie ma co się spodziewać zaskoczenia. Natomiast nowością jest zmiana relacji między główną bohaterką a jej przyjaciółką. Bernice, bo o niej mowa, już w poprzednim tomie została wplątana w mroczną spuściznę Harrow. I właśnie do tego wątku powracają twórcy, którzy wykorzystują go, by zmienić rozkład sił działających w hrabstwie. Skupiając się na relacji przyjaciółek, autorzy nie zapomnieli o głównym charakterze swojej historii – grozie. Nie zabrakło więc fragmentów rasowego horroru, który potrafi wystraszyć czytelnika.

Ciężko napisać o ilustracjach Tylera Crooka coś, co nie będzie powtórzeniem opinii z poprzednich recenzji „Hrabstwa Harrow”. Rysunki artysty w dalszym ciągu tworzą niesamowity klimat rustykalnej opowieść grozy. Crook udanie rozkłada akcenty, tak by ilustracje wzbudziły w nas niepokój. I nie chodzi w tym przypadku wyłącznie o wizerunki potworów zaludniających lasy Harrow. Pisząc o rysunkach, trzeba wspomnieć także o wspaniałych okładkach. W trafny sposób, nie zdradzając zanadto fabuły, oddają ogólny charakter poszczególnych zeszytów (rozdziałów).

„Inna magia” to powrót „Hrabstwa Harrow” jako kameralnego horroru. Groza może czaić się w niespodziewanym miejscu, a przez to właśnie staje się tak przerażająca. Nie chcę jednak zdradzać, po jakie metody straszenia sięgają twórcy, by nie psuć radości z ich odkrywania. W każdym razie – przynajmniej w tym tomie – historia Bunna i Crooka wróciła na właściwe tory. A ja czekam z zaciekawieniem na kolejną stację na tej trasie.

Opublikowano:Hrabstwo Harrow #06: Inna magia

Hrabstwo Harrow #06: Inna magia

Scenariusz: Cullen Bunn
Rysunki: Tyler Crook, Jenn Manley Lee
Wydanie: I
Data wydania: Sierpień 2019
Seria: Hrabstwo Harrow
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 168x257 mm
Stron: 120
Cena: 55,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-65938-53-4
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Mroczny powiew świeżości Mroczny powiew świeżości Mroczny powiew świeżości

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-