baner

Recenzja

Porzucony w lesie

Łukasz Słoński recenzuje Hrabstwo Harrow #05: Porzucony
6/10
Porzucony w lesie
6/10

Po wydarzeniach z poprzedniej części Cullen Bunn stara się dostarczyć wiernym czytelnikom informacji związanych z życiem bohaterki, jednak nie tylko Emmy znajduje się w centrum uwagi. Scenarzysta serwuje zawiłą historię istoty zamieszkującej ostępy tytułowego hrabstwa. Stara się zaskakiwać kolejnymi rewelacjami, które ostatecznie mają pchać fabułę „Hrbastwa Harrow” do przodu, a przy okazji mieć swój udział w budowaniu mitologii. Niestety, wydarzenia zaczynają wykraczać poza znaną z pierwszego tomu skalę, przez co zatraca się gdzieś kameralny urok wiejskiego horroru. Pytanie, czy tak szyta fabuła w przyszłości nie pęknie?

Na co natkniemy się w trakcie lektury? Jest trochę grozy, ale raczej tej spod znaku „kłów i flaków”, aniżeli klimatycznych opowieści z „początków” hrabstwa Harrow. Nie zabraknie rozmów mających pozwolić na bliższe zapoznanie się z kolejną personą horroru. Owo skupienie się na postaciach można było dostrzec już w poprzedniej części, w której Bunn uraczył nas niezapowiedzianą wizytą „rodziny” głównej bohaterki. I to właśnie ten wątek kontynuowany jest w „Porzuconym”. Zagorzali fani serii powinni być usatysfakcjonowani, ponieważ twórca odkrywa kolejne karty z zawiłego życiorysu Emmy.

„Hrabstwo Harrow. Porzuceni” dzieli się wyraźnie na dwie części, a w owym podziale swój udział ma dwójka rysowników. Rysunki Carly Speed McNeil wpasowują się w stylistykę wypracowaną przez Tylera Crooka w poprzednich częściach. Otrzymujemy ciekawie rozrysowaną historię istoty ukrywającej się w lasach hrabstwa Harrow. W pamięci zapadły mi szczególnie fragmenty prezentujące obchody związane ze świętami Bożego Narodzenia. McNeil udało się stworzyć korowód dziwacznych postaci ukrywających swoje twarze za pokracznymi maskami. Druga część została zilustrowana przez Crooka, który jak zwykle utrzymuje wysoki poziom.

„Hrabstwa Harrow. Porzucony” rozwija pewne wątki, które zaczęły kiełkować w poprzednim tomie. Ciężko jednak stwierdzić, gdzie prowadzą rozdroża, na których znalazł się scenarzysta. Czas pokaże, czy zostaniemy przy kameralnej opowieści grozy, czy też będziemy świadkami kosmicznej walki dobra ze złem?

Opublikowano:



Hrabstwo Harrow #05: Porzucony

Hrabstwo Harrow #05: Porzucony

Scenariusz: Cullen Bunn
Rysunki: Tyler Crook, Jenn Manley Lee
Wydanie: I
Data wydania: Luty 2019
Seria: Hrabstwo Harrow
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 168x257 mm
Stron: 120
Cena: 55,00 zł
Wydawnictwo: Mucha Comics
ISBN: 978-83-65938-31-2
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Porzucony w lesie Porzucony w lesie Porzucony w lesie

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-