baner

Recenzja

Początek końca

Karol Sus recenzuje B.B.P.O: Plaga żab #04
8/10
Początek końca
8/10
Siłą napędową najsłynniejszego uniwersum Mike'a Mignoli jest oczywiście postać Hellboya, wysłannika piekieł, który pojawił się na ziemi po nazistowskich eksperymentach z okultyzmem. Po odejściu Piekielnego Chłopca z macierzystej jednostki dalsze losy Biura Badań Paranormalnych i Obrony stanęły pod znakiem zapytania. Siły ciemności jednak nie próżnują i Liz Sherman, Abe Sapien, Johann Krauss, Ben Daimio i reszta załogi mają cały czas ręce pełne roboty.

Mike Mignola i John Arcudi, główni scenarzyści serii dbają, aby czytelnik nie poczuł się znudzony nawet przez chwilę. W czwartym tomie „B.B.P.O.” akcja gna do przodu z oszałamiającą prędkością, nie dając wytchnienia bohaterom nawet na moment. Na jaw wychodzą kolejne niewygodne fakty z przeszłości niektórych z czołowych postaci serii. W grupie pojawiają się tym samym kolejne niesnaski. Jednocześnie nad światem wciąż unosi się groźba ataku ze strony żabopodobnych stworzeń. Liz i Abe będą mieli do odegrania ważne role, które z całą pewnością nie przypadną im do gustu.

Myliłby się ten, kto uznałby B.B.P.O. za odcinanie kuponów i odpryskową serię ciągniętą po odejściu z Biura Hellboya. Komiks Mignoli i Arcudiego jest pełen świeżych pomysłów, a jednocześnie eksploruje motywy doskonale znane z głównej serii. Nie brak tu nawiązań do twórczości Lovecrafta, Poego, Shelley, Stokera czy innych tuzów powieści grozy. Wszystko to oczywiście przerysowane i przefiltrowane przez wrażliwość autorów, a co za tym idzie dostosowane do masowego odbiorcy.

Mimo że czwarty tom „Plagi żab” kończy pokaźnej objętości cykl o płazim zagrożeniu, bynajmniej nie rozwiązuje wszystkich problemów Biura. Wręcz przeciwnie. Gwarantuję, że czytelnik po lekturze ostatniej planszy będzie jeszcze bardziej skonsternowany niż wcześniej. I bardzo dobrze, ponieważ już w kwietniu wydany zostanie kolejny tom, otwierający cykl o wymownym tytule „Piekło na ziemi”.

Opublikowano:B.B.P.O: Plaga żab #04

B.B.P.O: Plaga żab #04

Scenariusz: Mike Mignola, John Arcudi
Rysunki: Guy Davis
Wydanie: I
Data wydania: Grudzień 2018
Seria: B.B.P.O
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 170 x 260 mm
Stron: 456
Cena: 119,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328135444
WASZA OCENA
7.00
Średnia z 1 głosów
TWOJA OCENA
Zagłosuj!

Galerie

Początek końca Początek końca Początek końca

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-