baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Zanzim na KFK 2023


Gościem tegorocznej, 12. edycji Krakowskiego Festiwalu Komiksu będzie Zanzim, współautor "Męskiej skóry".
12KFK2023news


zanzimKFK23


Męska skóra

Męska skóra

Scenariusz: Hubert
Rysunki: Zanzim
Wydanie: I
Data wydania: Wrzesień 2022
Tłumaczenie: Olga Mysłowska
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 205x270 mm
Stron: 160
Cena: 129,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-89-7

Rzecz dzieje się w renesansowych Włoszech. Bianka, młoda dziewczyna z dobrej rodziny, osiągnęła wiek w którym powinna wyjść za mąż. Rodzice znajdują jej idealnego - ich zdaniem oczywiście - narzeczonego. To Giovanni pochodzący z bogatego kupieckiego rodu, świetnie rokujący i sympatyczny. Ślub zapowiada się więc wspaniale, choć Bianka nie kryje rozczarowania, że musi wyjść za człowieka, o którym nic nie wie.

Jednak tuż przed ślubem matka chrzestna dziewczyny zdradza jej sekret, który kobiety z rodziny przekazywały sobie od pokoleń: męską skórę! Zakładając ją Bianka staje się Lorenzo i cieszy wszystkimi atrybutami młodego mężczyzny o oszałamiającej urodzie. Może teraz incognito zwiedzać świat mężczyzn i poznać narzeczonego w jego naturalnym środowisku. W męskiej skórze Bianka uwalnia się od ograniczeń narzucanych kobietom, może odkryć nie tylko swoją seksualność, ale i miłość.

W obyczajowości renesansu, jak w lustrze odbija się współczesność, a autorzy "Męskiej skóry" - Hubert i Zanzim - wykorzystują to, by zadać kilka ważnych pytań: dlaczego kobiety mają być traktowane inaczej niż mężczyźni? Dlaczego kobieca przyjemność ma być przedmiotem pogardy i przymusu? Dlaczego powoływanie się na cnoty i moralne kodeksy często prowadzi do opresji?

"Męska skóra", jeden z najczęściej nagradzanych francuskich komiksów ostatnich lat, to porywająca i błyskotliwa baśń, która każe zakwestionować nasz stosunek do ról przypisanych płciom i seksualności. To także pochwała czasami szalonego, ale zawsze żarliwego poszukiwania miłości.


Męska skóra Męska skóra Męska skóra Męska skóra Męska skóra Męska skóra Męska skóra Męska skóra
Wyspa kobiet

Wyspa kobiet

Scenariusz: Zanzim
Rysunki: Zanzim
Kolor: Hubert
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2016
Tytuł oryginału: L'Île aux Femmes
Tłumaczenie: Jakub Syty
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 210X280
Stron: 80
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-65527-00-4
Komiks nr 188

Co by było gdyby Don Juan został rozbitkiem na wyspie pełnej kobiet?...

Poznajcie Céleste Bomparda, lotnika-akrobatę i uwodziciela. Jego podniebne zdolności przyniosły mu powodzenie wśród płci pięknej. Podczas I wojny światowej przewozi listy żołnierzy, z okopów na linii frontu do oczekujących na wieści od nich ukochanych. Jego samolot zostaje zestrzelony, a on trafia na bezludną wyspę. Czy aby na pewno? Czy to piekło czy niebo?... Przekonajcie się, czytając Wyspę kobiet!

Graficzną cechą komiksu Zanzima jest piękno i dobro. Rysownik bawił się rysując wszystkie, te piękne kobiety, w skąpym odzieniu, jedną ładniejszą od drugiej. Sprawia tym przyjemność czytelnikom, których oczy świecą w tych samych momentach co oczy Céleste.

Une case en plus

To pierwszy autorski komiks Zanzima, pełny odcieni lekkości rysunkowego stylu, i będący sukcesem autora!
M. Leroy, BDGest

Pomiędzy marzeniami a rzeczywistością, Zanzim kreuje świat bogatych wyobrażeń, zmysłowych i poetyckich, z pomysłowymi erotycznymi elementami.
Marie-Florence Gaultier, Les 8 plumes

[opis wydawcy]
Wyspa kobiet Wyspa kobiet Wyspa kobiet Wyspa kobiet Wyspa kobiet Wyspa kobiet[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-