baner

Komiks

Sandman: Furie

Sandman: Furie

Scenariusz: Mike Carey
Rysunki: John Bolton
Wydanie: I
Data wydania: Maj 2009
Tytuł oryginału: The Sandman Presents: "The Furies"
Rok wydania oryginału: 2002
Wydawca oryginału: DC Comics-Vertigo
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Druk: kolorowy
Oprawa: miękka
Format: 260 x 170 mm
Stron: 96
Cena: 39,00 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 978-83-237-2491-9

Okładka oryginału
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Komiks ze świata Sandmana.

Mike Carey i John Bolton opowiedzieli dalszy ciąg znanych z serii Sandman losów Lyty Hall – będącej zarazem zwykłą kobietą i wcieleniem starogreckiej Furii. Jednocześnie przedstawili postać nowego Pana Snów – zaginionego w dziwnych okolicznościach syna Lyty...
Zrozpaczona kobieta przyłącza się do wędrownej trupy aktorskiej i trafia do Aten. Jednak zamiast powrotu do greckich korzeni swego rodu, poznaje mroczną otchłań Hadesu. Staje się pionkiem w niebezpiecznej grze pomiędzy potężnymi bogami z helleńskich mitów: Kronosem, Hermesem i Furiami. Na szczęście wśród okrutnych niebian trafiają się też tacy, którzy potrafią pomagać zwykłym ludziom… A swoje trzy grosze, jak zwykle, musi też wtrącić Sandman.

Mike Carey jest scenarzystą m.in. "Lucyfera", "Hellblazera" i kilku miniserii z cyklu Sandman przedstawia. Rysownik John Bolton współpracował z najsłynniejszymi twórcami przemysłu komiksowego, tworząc "Menz Insan", "User" i "Gifts of the Nigth". Pracował także z Neilem Gaimanem przy "Arlekinie i walentynkach".

[Egmont]

Rzut okiem

Furie, Grzegorz Ciecieląg

Galerie

Sandman: Furie Sandman: Furie Sandman: Furie

Tagi

Furie Sandman

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-