baner

Komiks

Uniwersum DC według Mike`a Mignoli

Uniwersum DC według Mike`a Mignoli

Scenariusz: Neil Gaiman, Mike Mignola, John Byrne, Paul Kupperberg, Roger Stern, Jerry Ordway, George Perez, Dan Raspler, Steve Purcell
Rysunki: Mike Mignola
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2020
Seria: DC Deluxe
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Druk: kolor
Oprawa: twarda, obwoluta
Format: 18,0x27,5 cm
Stron: 400
Cena: 134,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
ISBN: 9788328196230
WASZA OCENA
Brak głosów...
TWOJA OCENA
Zagłosuj!
Niezwykły album zbierający historie stworzone dla wydawnictwa DC przez słynnego amerykańskiego mistrza komiksowego Mikeʼa Mignolę. Zbiór ten doskonale pokazuje różnorodne style stosowane przez Mignolę oraz ewolucję jego kreski na przestrzeni lat. Album rozpoczyna opowieść o tym, jak Widmowy Przybysz z pewnym śmiertelnikiem sprzeciwili się zakrojonej na ogromną skalę operacji sił piekielnych, mającej na celu zagładę świata. Kolejna historia przedstawia zaawansowaną technologicznie cywilizację Kryptona i jej ponure tajemnice, opowiada także o nieznanych przeżyciach jedynego ocalałego Kryptonijczyka – Supermana. W zbiorze nie mogło też zabraknąć opowieści o Batmanie – zarówno kryminalnych, jak i pełnych nadnaturalnej grozy czy parodystycznych.
Mike Mignola to jeden z najbardziej znanych na świecie twórców komiksowych, wielokrotny zdobywca najważniejszych amerykańskich nagród rynku komiksowego: Eisnera i Harveya. Stworzył postać Hellboya, a także innych bohaterów z Biura Badań Paranormalnych i Obrony.

Recenzja

Mighty Mike, Tomasz Kleszcz

Galerie

Uniwersum DC według Mike`a Mignoli Uniwersum DC według Mike`a Mignoli Uniwersum DC według Mike`a Mignoli

Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-