baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Wystawa: Słowiański Świat Kajka i Kokosza


W sobotę, 1 czerwca 2024 roku w samo południe w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu odbędzie się wernisaż interaktywnej wystawy "Słowiański Świat Kajka i Kokosza". Przewidziana atrakcje do dzieci. Wydarzenie jest biletowane.
Wystawę będzie można oglądać do 3 listopada.

KiKwroclawzajezdniaVI_IX24

"„Słowiański świat Kajka i Kokosza” to już kolejna wystawa scenograficzna, związana z jednym z polskich, kultowych komiksów, na którą zaprasza Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Po ogromnym sukcesie zrealizowanej przez nas kilka lat temu wystawy „Świat Tytusa, Romka i A’Tomka”, którą odwiedziło ponad 15 tys. osób, tym razem przeniesiemy zwiedzających do świata dwóch najdzielniejszych słowiańskich wojów, bohaterów serii legendarnych komiksów. Przygody Kajka i Kokosza mają ogromną rzeszę fanów – zarówno wśród najmłodszych odbiorców, jak i tych, którzy na przygodach dwóch słowiańskich wojów się wychowywali. Specyficzny humor, uniwersalny przekaz, historia pełna akcji, ale i familijnych wartości, od lat zapewnia tej serii komiksów niesłabnące powodzenie, a w ostatnich latach tej popularności przysłużył się też serial wyprodukowany przez Netflix.

Na wystawie, dzięki przestrzennym i interaktywnym eksponatom, zwiedzający „wejdą” do świata Kajka i Kokosza. Chata Jagi, Brama Mirmiłowa, Tron Hegemona czy Chata Kajka i Kokosza to tylko niektóre elementy uniwersum słowiańskich wojów, które na wystawie zostaną odwzorowane w skali rzeczywistej, tak, aby były atrakcją nie tylko dla najmłodszych odbiorców. Część elementów (m.in. Maczuga Łamignata, Prasłowiański Mecz) będzie też interaktywna, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność ekspozycji. Na wystawie znajdą się też elementy edukacyjne (m.in. szarady, puzzle), dzięki czemu będzie możliwość poznawania historii słowiańskiej Polski, jej dawnych obyczajów oraz języka komiksu. Takim elementem edukacyjnym będzie też dział poświęcony Januszowi Chriście, autorze kultowego komiksu, przygotowany we współpracy z kolekcjonerami, którzy udostępnią swoje zbiory, w tym unikatowe artefakty."


KiKwroclawzajezdnia1VI24

KiKwroclawzajezdnia1VI24b


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-