baner Waneko

ARCHIWUM WIEŚCI

2011-04-30 - Zapowiedzi

Deus ex Machina


miastokomiksow2011

W maju swoją premierę będzie miał pierwszy numer zina "Deus ex Machina" za której powstaniem stoi trójka studentów ASP w Łodzi - LaguiLagu, Argh i Sempa. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma informacjami dotyczącymi tej publikacji.


2011-04-28 - Recenzje

Sandman #04: Pora mgieł


m_Sandman-PM„Pora mgieł” opowiada historię tytułowego Sandmana, który na skutek zebrania z innymi Nieskończonymi, zwołanego przez Los, podejmuje ważną i, co istotne, ważką w skutkach decyzję odnośnie pewnego błędu ze swojej przeszłości, przez który jego miłość, Nada zostaje uwięziona na dziesięć tysięcy lat w Piekle. Aby go naprawić, musi się tam udać i stawić czoło Lucyferowi. Kluczowym faktem jest to, że najpierw wysyła doń swojego posłańca, który informuje Księcia Piekieł o tej wizycie. Ten zaś przygotowuje Sandmanowi zadziwiającą niespodziankę...

Ciekawi cię, jak Mariusz Miros ocenia 4. tom Sandmana? Przeczytaj recenzję.
2011-04-28 - Rozmaitości

Sebastian Frąckiewicz w Radio AferaW najbliższej audycji Prosto z Kadru, radio odwiedzi Sebastian Frąckiewicz. Krytyk komiksowy pomoże zrecenzować komiksy wydawnictw: Egmont, Taurus Media oraz Timof i cisi wspólnicy. Audycji prowadzonej przez Filipa Bąka można słuchać w czwartek, 28 kwietnia, o godzinie 17.30 na żywo w Radio Afera na 98,6 mHz w okolicach Poznania oraz na stronie radia.
2011-04-28 - Rozmaitości

Manga City w Poznaniu


W Poznaniu otwarto Manga City - nowy przybytek, w którym można kupić wyłącznie rzeczy związane z mangą japońską, w tym oczywiście i komiksy wydawane przez Hanami, JPF, Studio JG i Waneko. Sklep mieści się pod adresem: Poznań, ul. Św. Marcina 47, pawilon 6.
2011-04-27 - Konkurs

Zrecenzuj Star Wars


Egmont - logoZapraszamy do wzięcia udziału w naszym konkursie "Zrecenzuj Star Wars"! Do wygrania są dwa zestawy komiksów ze świata "Star Wars". W każdym z nich, znajdują trzy komiksy wydane dotychczas w Polsce, a ufundowane przez wydawnictwo Egmont.
2011-04-27 - Rozmaitości

366. kadr


366polDennis Wojda opublikował 366. kadr projektu "366 kadrów". Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, nie jest to ostatni odcinek komiksu, opowieść będzie kontynuowana aż do odwołania. Przypomnijmy, że wydawnictw W.A.B zapowiedziało na 2012 rok wydanie papierowej wersji komiksu.
2011-04-27 - Ukazały się

Nowości komiksowe


wiedzmin_logo_small1W ostatnich dniach do sprzedaży trafiło pięć nowych komiksów, w tym nowa komiksowa wersja "Wiedźmina". Ponadto można już zakupić kolejny tom "Corto Maltese", objęty patronatem przez nas "Kamień Przeznaczenia" Tomasza Kleszcza oraz dwie pozycje z Hanami: "Ikigami #4" i "Suppli Extra".
2011-04-22 - Zapowiedzi

Zapowiedzi Waneko na 2011 i 2012 r. - uaktualnienie (kwiecień)


Waneko - logo Wydawnictwo Waneko uaktualniło swoje zapowiedzi do marca 2012 roku. W stosunku do poprzedniej aktualizacji nie ma zmian w planach wydawniczych na 2011 rok. Obok ukazujących się już serii pojawią się trzy nowe cykle - pierwszy z nich "High school of dead" zadebiutuje w maju. Zmiany w stosunku do marcowych zapowiedzi to jedynie miesięczne przesunięcia premier kolejnych tomików.
Waneko podało także plany dodruków na cały 2011 rok.
2011-04-20 - Zapowiedzi

KOPS na papierze


KOPSNa Komiksowej Warszawie (12-15 maj 2011) swoją premierę będzie miała papierowa wersja jednego z popularniejszych polskich komiksów internetowych - KOPS.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tej publikacji.
2011-04-20 - Recenzje

W cztery oczy


m_wczteryoczy_oklGłówny bohater jest modelowym przykładem na to, jak nie powinna być rozpisana postać. Sascha to zakompleksiony nieudacznik, który już dawno stracił kontrolę nad swoim życiem, a jedyne do czego jest zdolny, to użalanie się nad sobą. Nawet późniejsza „spowiedź” przed czworonożnym słuchaczem przypomina litanię żali wylewanych przez, oczywiście niesprawiedliwie, pokrzywdzonego przez los.

W cztery oczy recenzuje Sylwia Kaźmierczak.
2011-04-17 - Rozmaitości

Komiks Bękartem Kultury


kbklogo"Komiks Bękartem Kultury" to inicjatywa mająca na celu zaproszenie europejskich twórców komiksowych na Europejski Kongres Kultury we Wrocławiu, którzy przez organizatorów imprezy zostali pominięci.
Zapraszamy do zapoznania się szerszymi informacjami inicjatywy (w tym z listem otwartym do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Dyrektora Narodowego Instytutu Audiowizualnego).
2011-04-16 - Zapowiedzi

CMD 5 na FKW


CMD5Bartek Biedrzycki zapowiedział, że na Festiwalu Komiksowa Warszawa, który w 2011 roku odbędzie się między 12 a 15 maja w ramach Warszawskich Targów Książki, ukaże się 5 numer jego serii "Co mówiłem, durniu?". Nie jest wykluczone, że w późniejszym terminie ukaże się zbiorcze wydanie tej serii.
2011-04-14 - Rozmaitości

Rysownicy poszukiwani


Polski koproducent filmowej adaptacji serii "Funky Koval", poszukuje rysowników, którzy zainteresowani są jego nowym projektem komiksowo-filmowym "Szod". Szczegóły w pliku pdf (do ściągnięcia tutaj) oraz na stronie Szod.pl.
2011-04-12 - Recenzje

Hiroszima 1945 (Bosonogi Gen)


hiroszima1mSaga o Bosonogim Genie, potężne dzieło rozpisane na 10 tomów, stanowi bardzo osobisty krzyk sprzeciwu autora wobec wojny i okrucieństw popełnianych przez każdą ze stron. Bazując na własnej historii (Keiji urodził się w Hiroszimie i mając 6 lat przeżył wybuch bomby atomowej), stworzył Gena, którego rodzina musi zmagać się z trudnościami życia w społeczeństwie pozostającym w stanie najwyższej mobilizacji wojennej, a potem stara się przetrwać piekło po wybuchu bomby atomowej.

Tadeusz Fułek pisze o serii Hiroszima.
2011-04-10 - Zagranica

Tydzień w Marvelu #58 - Roszady Kapitana


MarvelComics.plW ubiegłym tygodniu Marvel poinformował o losie serii Captain America. Okazało się, że tytuł czekają bardzo podobne przetasowania do tych, jakie wcześniej zaliczy Thor. Widać Marvel bardzo spójnie podchodzi do komiksów będących bazą do wysokobudżetowych filmów pełnometrażowych.
2011-04-10 - Zapowiedzi

Mrok zbierze krwawe żniwo


Strefa Komiksu Już w poniedziałek do sprzedaży trafi druga część serii "Mrok" zatytułowana "Krwawe żniwo". Autorem scenariusza jest Robert Zaręba, a rysunkami zajęło się aż czterech rysowników: Nikodem Cabała, Zygmunt Similak, Artur Chochowski i Tomasz Kleszcz.
2011-04-09 - Recenzje

Baśnie #08: Wilki


m_BASNIE8_oklNie minął nawet miesiąc od wydania 8. tomu serii Baśnie, a my prezentujemy dwie recenzje napisane przez naszych reaktorów. Sprawdź jakie wrażenia pozostawiła na nich lektura ósemki.

2011-04-07 - Zapowiedzi

Kamień przeznaczenia pod koniec kwietnia


KP_logo "Kamień przeznaczenia", debiutancki album Tomasza Kleszcza ukaże się 25 kwietnia. Już dziś prezentujemy dwie nowe, dodatkowe strony z tego komiksu i promocyjną grafikę. Album będzie można kupić w sklepach internetowych i bezpośrednio u autora.
Aleja Komiksu objęła patronat nad tym komiksem.
2011-04-06 - Recenzje

One Piece #01-02


m_ok_one_piece_01Trudno jednoznacznie stwierdzić, czemu ta manga jest taka wyjątkowa. Najłatwiej chyba powiedzieć, że jest po prostu niesamowicie świeża. Stary jak świat temat, ale potraktowany z taką swobodą i lekkością, że trudno się oderwać. Być może wpływ na to ma bardzo młody wiek autora – kiedy rysował pierwsze tomy (1997 rok) miał nie więcej niż 23 lata, ale podobno im dalej w las, tym „One Piece” robi się jeszcze ciekawsza.

Tadeusz Fułek recenzuje dwa pierwsze tomy serii One Piece.
2011-04-05 - Ukazały się

K.O.S.T.K.A


W połowie marca, nakładem wydawnictwa WAM, ukazał się komiks "K.O.S.T.K.A" traktujący o Stanisławie Kostce i jego bracie Pawle. Natomiast dzisiaj pojawił się filmik promujący album.
2011-04-05 - Zapowiedzi

Otusiunio, Pszren i Veronique znów razem


vero2Już w najbliższy poniedziałek ukaże się zin "Veronique: Skrzynka prawdy". Autorem rysunków jest Otusiunio. Autorem postaci Veronique i jednego z pięciu komiksów jest Piotr Szreniawski. Scenarzystami pozostałych szortów są: dr Agon, Eklerek, Kciuq i Yossarian. Zina będzie można kupić bezpośrednio u rysownika, na allegro i prawdopodobnie także na Warszawskich Targach Książki.
2011-04-03 - Rozmaitości

Start Thorgalverse


W sieci pojawił się THORGALVERSE - blog poświęcony uniwersum "Thorgala". Pod adresem thorgalverse.blogspot.com będą publikowane informacje dotyczące serii głównej oraz serii pobocznych, a także różnego rodzaju ciekawostki na temat świata wykreowanego przez Jeana van Hamme'a i Grzegorza Rosińskiego.
2011-04-02 - Film

Wieści filmowe


Komiksy NaEkranie.comZwiastun Captain America: The First Avenger, Amy Adams jako Lois Lane, kolejne spoty i plakaty Thora, plany względem Justice League, a także Geoffrey Rush w Green Lantern.
2011-04-02 - Ukazały się

KZ #66


kzlogoW sieci ukazał się 66 numer magazynu Magazynu Miłośników Komiksu "KZ" i zarazem ostatni z Jakubem "Tjallem" Sytym w roli redaktora naczelnego magazynu. Tematem wiodącym jest "kobieta w komiksie", także większość tekstów poświęcona została bohaterkom komiksowym, autorkom i czytelniczkom.