baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2010-07-31 - Film

Wieści filmowe


Komiksy NaEkranie.comW ciągu ostatnich dwóch tygodni zapowiedziano wiele nowych adaptacji komiksów, a także opublikowano nowe materiały dotyczące filmów będących ciągle w produkcji.
2010-07-29 - Recenzje

Incognegro


m_Incognegro-300Świat przedstawiony w komiksie jest pęknięty. Światy Białych i Czarnych zdają się tu nie do pogodzenia. W niemal każdym dialogu podkreślane są dzielące ich różnice: od statusu społecznego, po akcent (który starano się oddać również w polskim tłumaczeniu). Ciekawie pokazano również kontrast między tętniącym życiem Nowym Jorkiem (przede wszystkim Harlemem, w którym właśnie rodzi się odrębna kultura Afro-Amerykanów), a zacofanym Południem, w którym Czarni są stłamszeni i żyją w wiecznym zagrożeniu.

Cała recenzja po kliknięciu w ten link.
2010-07-28 - Rozmaitości

Recenzje prosto z kadru


"Mój rok - wiosna", "Hisotria bez bohatera" albo "Dwie poduszki". A może coś innego...? W najbliższy czwartek w audycji „Prosto z Kadru” recenzje komiksów... Audycji prowadzonej przez Filipa Bąka można słuchać w czwartek, 29 lipca, o godzinie 17.30 na żywo w Radio Afera na 98,6 mHz w okolicach Poznania oraz na stronie radia.
2010-07-26 - Recenzje

Zero Girl


m_ZG_pl_coverZakochałem się w „Zero Girl”. Naprawdę. To nienachlany w swej „inności” komiks, pięknie opowiadający o sprawach codziennych. Jak napisał we wstępie Alan Moore – to dzieło, któremu trudno przyszyć łatkę „mainstreamu”.

Jakub Koisz recenzuje Zero Girl.
2010-07-22 - Zapowiedzi

Nowa "polska" zapowiedź od wydawnictwa Mroja Press


Mroja Press - logoMroja Press przyzwyczaiła nas do tego, że skupia się na wydawaniu komiksów zagranicznych twórców. Swoistym zaskoczeniem było wydanie piątego tomu "Rewolucji" pod tytułem Dwa dni (autorstwa Mateusza Skutnika). Na Panelu Wydawców na Komiksowej Warszawie 2010 wydawca przyznał się do chęci wydania innego polskiego autora. Do niedawna jeszcze nie było wiadomo o jakim komiksie może być mowa.....
2010-07-21 - Recenzje

Gang Wąsaczy - Ruchome Paski


m_GW_frontGłówną zaletą przedstawionych historyjek są postaci, przypominające nam „typowych polskich cwaniaczków” - wąsatych chłopów kombinujących jak by tu najlepiej zarobić. Są to jednak nie tylko nieudolne rzezimieszki, ale i, w pewnym sensie, zwykli ludzie borykający się z codziennymi problemami.

Przeczytaj recenzję Gangu wąsaczy.
2010-07-19 - Zagranica

Wieści z DC Comics


dcuniverselogoZmiany, zmiany, zmiany... atmosfera największego konwentu roku w San Diego (już w najbliższy weekend) wisi w powietrzu i DC dosłownie zasypuje nas newsami. Spore przetasowania (zwłaszcza wśród twórców) zajdą w komiksach z bat-uniwersum, pojawią się też nowe tytuły z różnymi postaciami. Ze strony filmowych wieści również nie można narzekać na nudę, zwłaszcza po obejrzeniu fotek z fabularnego "Green Lantern".
2010-07-18 - Recenzje

Loveless #3: Zagłada Blackwater


m_lv_3„Loveless” dało się zapamiętać dzięki wyśmienitym zabiegom narracyjnym, momentami wręcz rewolucyjnym. Niestety nie ułatwia to czytania komiksu, tak więc nie cieszy się on taką popularnością, na jaką zasługuje. Jeśli nie mieliście styczności wcześniej z tym dziełem, to na podstawie „Zagłady Blackwater” możecie zobaczyć te innowacyjne metody – zaburzona chronologia, przeplatanie różnych zdarzeń, a przede wszystkim umieszczanie w jednym kadrze wydarzeń, które działy się w innych momentach.

Pełna recenzja 3. tomu Loveless po kliknięciu tutaj.
2010-07-16 - Rozmaitości

Kontener #6


alejaKolejna porcja niecodziennych informacji komiksowych z kraju i ze świata. Tym razem piszemy o m.in. nowej grze opartej na "Kajku i Kokoszu" oraz polskich akcentach w zagranicznych komiksach.
2010-07-15 - Recenzje

Nie wierzcie Cygankom


m_Ibikus-300Mężczyźnie obce są wyrzuty sumienia, a brak skrupułów sprzyja realizacji celu – wzbogacenia się. Jednak wszędzie tam, gdzie pojawia się zagrożenie życia jego zuchwałość niknie bezpowrotnie, a umysł i ciało ogarnia lęk. Perfidny charakter i cwaniactwo okazują się Symeonowi nieprzydatne, bo w obliczu strachu, staje się bezradny i żałosny.

Przeczytaj recenzję wydanego w ramach serii Zebra Ibikusa.
2010-07-15 - Ukazały się

Piąta część City Stories


W dniu dzisiejszym swoją premierę ma piąta - specjalna - cześć serii City Stories. Komiks w odróżnieniu od poprzednich części nie opowiada o mieście Łodzi. Autorzy w międzynarodowym składzie tym razem przygotowali komiksy o Bitwie pod Grunwaldem.
2010-07-15 - Rozmaitości

Bartłomiej "Graphicus" Kuczyński prosto z kadru


Gościem dzisiejszej audycji „Prosto z Kadru” będzie Bartłomiej "Graphicus" Kuczyński, który opowie o swojej twórczości komiksowej. Audycji prowadzonej przez Filipa Bąka można słuchać w czwartek, 15 lipca, o godzinie 17.30 na żywo w Radio Afera na 98,6 mHz w okolicach Poznania oraz na stronie radia.
2010-07-08 - Rozmaitości

Tkaczyk prosto z kadru


Dzisiejszą audycję „Prosto z Kadru” odwiedzi Witold Tkaczyk. Wydawca Zin Zin Press opowie o nowym komiksie: „Katyń”. Audycji można słuchać w czwartek, 8 lipca, o godzinie 17:30 na żywo w Radio Afera na 98,6 mHz w okolicach Poznania oraz na stronie radia.
2010-07-01 - Recenzje

Batman: Co się stało z Zamaskowanym Krzyżowcem?


m_Batman_CSSZZKNiektórym końcówka może wydać się mistyczno-transcendentalno-ontologicznymi bzdetami zmielonymi i wyplutymi przez nieskrępowaną postmodernę, ale znajdą się też tacy, którzy dojrzą drwinę Gaimana z pomysłu uśmiercania ikon popkultury.

Jakub Koisz pisze o kolejnym wydanym nakładem Egmontu komiksie z Batmanem.