baner Waneko

ARCHIWUM WIEŚCI

2008-03-31 - Recenzje

Wielopoziomowe łowy


dudshuntmWielkie polowanie czas zacząć! Jednotomowa manga Hanami okazał się kąskiem smaczniejszym niż się spodziewaliśmy. Klikaj w obrazek by przejść do obszernej recenzji!
2008-03-31 - Zapowiedzi

Nowości Kultury Gniewu


5nmniW przyszłym tygodniu trafią do sprzedaży dwa nowe komiksy prosto z Włoch, wydane przez Kulturę Gniewu - "Sala prób" Gipiego oraz "5 to liczba doskonała" Igorta. Tymczasem my prezentujemy przykładowe plansze z albumów oraz przypominamy kilka informacji na ich temat.
2008-03-27 - Wywiady

Wywiad z José Fernandesem


W ciągu 17 lat kariery stworzył około 30 historii komiksowych od fanzinowych krótkich przypowiastek, poprzez komiksowe adaptacje opowiadań znanych autorów. Kliknij w obrazek newa, aby przeczytać wywiad z José Fernandesem, twórcą Najgorszej kapeli świata!
2008-03-26 - Zapowiedzi

Manzoku w 2008


Co prawda podczas WSK przedstawiciel Manzoku nie zdradził zbyt wiele na temat planów wydawnictwa, nie przeszkodziło to nam jednak w zdobyciu tych informacji. Z narażeniem życia, dodajmy.
2008-03-26 - Recenzje

Przyjemność dla całej rodziny


kidpaddle5mmTrzy nowe serie Klubu Kawalarzy - sprezentować je młodszemu rodzeństwu czy samemu zbunkrować w szafie i wracać do lektury co jakiś czas? A może połączyć oba rozwiązania i śmiać się do rozpuku z bratem/siostrą u boku?

Klikaj w obrazek by przeczytać Rzut Okiem!
2008-03-25 - Recenzje

Miłość w Japonii


szpinakyukikomm"Szpinak? Czy to kolejna opowieść o Popeye'u?".

Bardziej przestrzelić nie można. Zapraszamy do lektury recenzji niezwykłego albumu "Szpinak Yukiko" - love story FPP. Klikaj w obrazek newsa!
2008-03-23 - Zapowiedzi

Waneko nas rozbawi


wanekoplanymmSonda jest – jak się okazuje – dobrze sprawdzającym się w naszych warunkach narzędziem badania rynku. Wydawnictwo Waneko jakiś czas temu zapytało czytelników jaki tytuł chcieliby zobaczyć w ich ofercie.
2008-03-23 - Rozmaitości

Horus i Clown


horusiclownmmPod adresem horusclown.blogspot.com znajdziecie pierwsze odcinki całkiem świeżej serii on-line "Horus i Clown". Skąd ten enigmatyczny tytuł? Chyba warto przekonać się samemu. Nowe paski ukazywać się mają co dwa tygodnie.
2008-03-22 - Rozmaitości

Świąteczny to czas...


eastereggsmmm...gdy wszyscy odpoczywają od trudów dnia powszedniego, wcinają ciasto, spotykają się z rodziną i przyjaciółmi i czyhają z wiadrami na przechadzające się białogłowy. I chociaż pogoda nie zachęca do zbyt obfitego polewania się wodą, życzymy Wam, drodzy Czytelnicy, wiele radości, uśmiechu i pogody ducha. I to nie tylko w ciągu najbliższych dni.

[Redakcja Alei Komiksu]
2008-03-18 - Ukazały się

Maszin #3 - dodruk?


maszin3miniCały nakład Maszina #3 rozszedł się na WSK 2008. Kolejni chętni na jego zakup proszeni są o kontakt z Mikołajem Tkaczem - redaktorem naczelnym zina. Najprawdopodobniej trzeba będzie zaczekać, aż zbierze się większa ilość zamówień umożliwiająca dodruk.
2008-03-14 - Recenzje

Cień


azylarkhammm"Azyl Arkham" nie jest zwykłym komiksem. Od statusu czytadła odróżnia go to, co wielki Kanion od pęknięcia na ścianie.

Zapraszamy do lektury obszernej, trzy stronicowej recenzji albumu. Przygotuj się na spora dawkę psychoanalizy!
2008-03-13 - Spotkania, wystawy, imprezy

Zmiany na WSK


Nastąpiły małe zmiany dotyczące spotkań w dużej sali w godzinach 11 do 14.30. Przesunięcie spowodowane jest późniejszym przybyciem gościa
z zagranicy - Jaromira 99.

Ponadto informujemy, że niestety premiera komiksu wydawnictwa HellaKomiks pt. Piekielny zakon z przyczyn niezależnych ani od organizatorów, ani od wydawnictwa, nie odbędzie się na WSK.
2008-03-12 - Wywiady

"Piracki" wywiadPirat #1 już wkrótce wypłynie na nasze wody, a czas pokaże czy będą sprzyjać mu pomyślne wiatry. W oczekiwaniu na premierę zapraszamy do lektury wywiadu z Mikołajem Spionkiem - hersztem pirackiej załogi i redaktorem naczelnym magazynu w jednej osobie.

Aby przeczytać wywiad kliknij w obrazek newsa.
2008-03-11 - Artykuły

Styczniowe Topy i Wtopy


Zapraszamy do zapoznania się ze styczniowymi Topami i Wtopami. Po raz pierwszy w zestawieniu przedstawiamy wykres ilustrujący podsumowanie wydanych tytułów pod względem ceny. Wszyscy narzekają, że komiksy są drogie, zobaczmy więc jak w rzeczywistości kształtują się koszta.

Klikajcie w obrazek newsa!
2008-03-09 - Recenzje

Z dolnej półki regału: Dack Yold


dackyoldmmPodróże kosmiczne, tajemnicze miecze, kryształy, pojawiające się i znikające piękne kobiety... Fabyła rodem z pośledniego RPG, tym razem - w komiksie. Zapraszamy do lektury kolejnej odsłony "Z dolnej półki regału".

Klikaj w obrazek newsa!
2008-03-08 - Wywiady

Komiksy z piekła rodem - wywiad z Hella Komiks


hellaminiKomiks (mocno) erotyczny nad Wisłą? Nagie kobiety i mężczyźni splątani w dziwacznych pozach wymagających od zwykłego śmiertelnika nadnaturalnej gibkości? Metafizyczne przeżycia? Tak, wszystko to zaserwuje nam Hella Komiks. Zapraszamy do lektury wywiadu z nowym na naszym rynku wydawcą - klikaj w obrazek newsa!
2008-03-07 - Zapowiedzi

Pirat #1 nadchodzi!


Pierwszy numer magazynu Pirat na 100% ukaże się na WSK. Zin będzie miał 80 stron w czerni i bieli, zaś jego cena wyniesie 12 PLN. Co więcej, żądni przygód korsarze już wkrótce będą mogli przeczytać w naszym serwisie wywiad z redaktorem naczelnym pisma.
2008-03-05 - Rozmaitości

Hella - nowy wydawca, nowa strona


hellaminiWydawałoby sie, że komiksowy biznes jest w naszym kraju mało popularny. Tymczasem do grona już istniejących wydawnictw dołączyła Hella Komiks. W odróżnieniu od innych wydawnictw, Hella ma już sprecyzowane pole działania, którym będzie komiks erotyczny. Co więcej, firma ta nie rzuca słów na wiatr - wydano już pierwszy komiks, a właśnie ruszyła ich strona www.
2008-03-04 - Recenzje

Sam wsród wampirów (Jestem legendą)


jestemlegendamm2On jeden i hordy wampirów - ileż to razy serwowano nam już takie fabuły. Czy tym razem autorowi udało się uniknąć kiczowatości? Zapraszamy do lektury recenzji albumu "Jestem legendą" wydanego w ramach serii "Obrazy Grozy". Dwóch recenzentów, dwie opinie. Warto zapoznać się z obiema.
2008-03-03 - Zapowiedzi

Deduktor powraca


deduktorrecenzjammKolejny komiks, który został zapowiedziany na tegoroczne WSK, to wznowienie całkiem świeżego jeszcze Deduktora. Żeby jednak nie było, że drugi raz zostanie nam wciśnięte to samo, postanowiono do tytułu dopisać słowo „Ekskluziw”.
2008-03-03 - Galeria

Ptaszek na uwięzi


bird1mmDwa tygodnie temu wydawnictwo Sutoris ujawniło tytuł nowości komiksowej planowanej na WSK. Dzisiaj zaś zapraszamy do obejrzenia przykładowych plansz z pierwszego tomu "Bird"! Klikaj w obrazek newsa!
2008-03-03 - Zapowiedzi

Kolektyw poszukiwany


dolnapolkaKażdy, kto czuje się na siłach, aby udźwignąć ciężkie brzemię komiksiarza ma ku temu kolejną, niepowtarzalną okazję. A wszystko dzięki czwartemu numerowi magazynu Kolektyw, który planowany jest na tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi.
2008-03-03 - Rozmaitości

Tkaczyk w Aferze


radiokomiksNa antenie studenckiego Radia Afera w Poznaniu co wtorek punkt 17.30 emitowany jest program Filipa Bąka „Prosto z kadru”. Ostatni odcinek z 26 lutego został poświęcony komiksowi. Gościem prowadzącego był Witold Tkaczyk z Zin Zin Press. Przez pół godziny audycji rozmawiano przede wszystkim o komiksie historycznym.
2008-03-02 - Zapowiedzi

Jeju #6 na WSK


jej6miniTegoroczny WSK będzie stał pod znakiem czasopism komiksowych. Do już wcześniej zapowiedzianych pozycji należy dołączyć Jeju #6. Magazyn będzie zawierał 60 stron w czarni i bieli, zakupić go będzie można już za 10 PLN.
2008-03-01 - Wywiady

Wywiad z Piotrem Kowalskim


pkminiwywiad

Chcesz wiedzieć, co Piotr Kowalski sądzi o naszym rynku komiksowym i jakie ma rady dla chcących pójść w jego ślady? Od czego jest nasz serwis! Mamy przyjemność zaprosić naszych czytelników nie tylko do lektury wywiadu z Piotrem Kowalskim, ale także do galerii, gdzie znajdują się jego prace, ze specjalną dedykacją dla naszego serwisu.

Aby przejść do wywiadu należy kliknąć w obrazek newsa.