baner

ARCHIWUM WIEŚCI

2008-01-29 - Zapowiedzi

Y: Ostatni (no, prawie) samiec


ythelastmanmm17 lipca 2002 roku płeć brzydka wyginęła. Uściślając - każda istota z chromosomem Y, co oznacza także embriony i nasienie. A wszystko to w wyniku tajemniczej plagi... Brzmi jak "Seksmisja"? Blisko - mowa tu jednak o zapowiedzianej przez Manzoku serii "Y: The Last Man".
2008-01-28 - Recenzje

Jak zwykle na podium


asteriksigrzyskammJak to powiedział kiedyś Obeliks, jeśli nie wiesz co zrobić, zrób zupę grzybową. My oprócz wspomnianej zupy zapraszamy także do rzucenia okiem na nasz Rzut Okiem. Obiektem obserwacji jest Asteriks na Igrzyskach Olimpijskich.
2008-01-27 - Recenzje

Steampunk po polsku


pierwszabrygadamm"Pierwsza Brygada" uderzyła. Niektórym spadł ze stóp kapcie, inni twierdzą że nie wyczuli drżenia ziemi. Jak jest w rzeczywistości? Zapraszamy do lektury obszernej recenzji albumu "Warszawski pacjent".

Klikaj w obrazek newsa!
2008-01-27 - Rozmaitości

Kulturalna komunikacja


mpkmm"Bądź życzliwy - ustąp miejsca starszym" - tak brzmi hasło akcji prowadzonej od 16 listopada ubiegłego roku w środkach komunikacji miejskiej. Co ją wyróżnia? Forma - by dotrzeć do młodych ludzi wykorzystano bowiem komiks.
2008-01-24 - Film

Persepolis - dziś i jutro


persepolisfilm1Już jutro do polskich kin wchodzi Persepolis, ekranizacja dwutomowego komiksu o tym samym tytule (o którym zresztą już wszyscy słyszeli). Tymczasem w dzisiejszym wydaniu "Rzeczpospolitej" znalazł się wywiad z Marjane Satrapi - zapis rozmowy można przeczytać również tutaj.
2008-01-24 - Recenzje

Naelektryzowany Koziorożec


koziorozecmDopiero co mieliśmy tom pierwszy serii, a tu już za rogiem czeka tom drugi. I co to zrobić? Zrecenzować!

Klikaj w obrazek newsa by zobaczyć rezultaty wiwisekcji albumu.
2008-01-22 - Galeria

Do galerii biegieeeem... marsz!


basnie2mmKomiksiarz jak to komiksiarz, lubi przyjrzeć się bliżej co też mu wydawca szykuje. Ponieważ wiemy dokładnie ile radości może sprawić stronica (lub dwie) z zapowiadanego i od dawien dawna wyczekiwanego komiksu... zapraszamy do naszej galerii.
2008-01-22 - Zapowiedzi

Hanami atakuje!


dudshuntmJeszcze dwa dni temu chwaliliśmy Hanami za szeroko zakrojone działania promocyjne, pomimo skromnego repertuaru komiksowego. Okazuje się jednak, że wydawnictwo to coraz odważniej wchodzi na rynek mangi, zapowiadając na 20 marca wydanie nowego tytułu.
2008-01-20 - Recenzje

Intrygująco złowroga intryga


zlowrogipolksiezycmm"Z dolnej półki regału" powraca - w kolejnej odsłonie serii zapraszamy do zapoznania się z kolejnym wartym uwagi każdego kolekcjonera komiksem: flipbookiem "Szwedzka intryga/Złowrogi półksiężyc"?

Brzmi złowrogo? To jeszcze nic - klikaj w obrazek newsa!
2008-01-20 - Konkurs

Konkurs na komiks


gfW związku z premierą filmu "Persepolis", która nastąpi 25 stycznia 2008 Gutek Film i magazyn Wysokie Obcasy zapraszają do wzięcia udział w konkursie na krótki autobiograficzny komiks.
2008-01-17 - Recenzje

Obiekt: Koziorożec


Koziorozecmm2Manzoku kazało nam długo czekać na pierwszy album tej serii. A jak wiadomo czekanie zaostrza apetyt. Czy komiks Andreasa podołał naszym oczekiwaniom? Przekonaj sie klikając w obrazek newsa!
2008-01-15 - Konkurs

Zostań Legendą!


iamlegendmmNiełatwo jest być jedynym mężczyzną na Ziemi. O wiele trudniej gdy cała populacja zamieniała się w zombie i jej osobistym dążeniem jest chęć zjedzenia Twojego mózgu...

Zapraszamy do wzięciu udziału w konkursie przygotowanym wspólnie przez Aleję Komiksu i Warner Bros Polska! Klikaj w obrazek newsa!
2008-01-15 - Rozmaitości

Tykający Corto


cortomaltesezegarekmmJuż czterdzieści lat minęło od wydania po raz pierwszy komiksu Hugo Pratta Ballada o Słonym Morzu. Jakiś czas temu zaś wydawnictwo Post zapowiedziało wydanie czwartego w Polsce tomu serii - „Bajki Weneckiej”.
Tymczasem szwajcarska firma Swatch z okazji tej jak by nie spojrzeć imponującej rocznicy wprowadziła na rynek dwa typy zegarków z motywami z Corto Maltese!
2008-01-15 - Recenzje

Czarownicy żyć nie pozwolisz


moriganymmNajpierw musiał być Rosiński, by mógł zastąpić go Delaby. Najpierw musiała być Sioban, by akcja mogła... cofnąć się w czasie. Zapraszamy do świata Skargi Utraconych ziem!

Klikaj w obrazek newsa by przeczytać recenzję komiksu!
2008-01-14 - Recenzje

Rozprawa z Bogiem


authorityzacmieniemmAuthority atakuje po raz kolejny - tym razem stają oko w oko z... Bogiem. I to na dodatek takim, który chce odzyskać Ziemię. Zapowiada się ciekawie? Zapraszamy zatem do lektury Rzutu Okiem w wykonaniu dwóch naszych recenzentów.
2008-01-12 - Recenzje

Domu (A child's dream)


domuminiPo chwili przerwy wracamy do rocznicowych obchodów Akiry. Tym razem cofniemy się do początku lat osiemdziesiątych, gdy Katsuhiro Otomo tworzył Domu - mangę, która jako pierwsza przyniosła mu sławę i rozgłos.

Aby przeczytać recenzję należy kliknąć w obrazek newsa!
2008-01-10 - Konkurs

Bioautografy!


bioantologiammEmnisi powracają, ty razem niosąc ze sobą... autografy swych stwórców! By wziąć udział w naszym kolejnym konkursie klikaj w obrazek newsa!
2008-01-08 - Recenzje

Sowa, Savoia i Marzi


marziplmmPierwotnie komiks chciało wydać w Polsce Taurus Media - to jednak Egmont ostatecznie sprezentował nam kolejny komiks o realiach PRL. Czy jest w nim coś naprawdę wyjątkowego? Zapraszamy do lektury podwójnej recenzji prezentującej dwa odmienne stanowiska.

Klikaj w obrazek newsa!
2008-01-07 - Artykuły

Nie dla idiotów: Oprogramowanie kolekcjonerskie


oprogramowaniemmZmęczyło cię prowadzenie zeszytu z listą swoich komiksów? Excel już nie wystarcza dla Twoich potrzeb? Chcesz stworzyć szczegółową bazę danych tytułów, które trzymasz na półce? Nic prostszego. Zapraszamy do lektury tekstu o oprogramowaniu kolekcjonerskim - klikaj w obrazek newsa!
2008-01-05 - Recenzje

Dorysuj Paroovce wąsa


paroovkamalaplParoovka powrócił... I nie tylko on - towarzyszy mu bowiem złowrogi Gang Wąsaczy! Marek Lachowicz i Tomasz Kuczma po raz kolejny dają popis swego talentu - a by przeczytać więcej klikaj w obrazek newsa!
2008-01-04 - Wywiady

Co nam Byk szykuje - wywiad z Maciejem Pietrasikiem


maciejpietrasikmmTaurus Media po dłuższym okresie ciszy wraca do życia. To najodpowiedniejszy moment, by porozmawiać o wydawnictwie - tak jego przeszłości, jak i przyszłości - z jego "głównodowodzącym", Maciejem Pietrasikiem.

Klikaj w obrazek newsa by przeczytać wywiad!
2008-01-03 - Recenzje

Kid jak Terminator


kidpaddle5mmCo prawda nie powiedział "I'll be back", ale i tak powrócił - po latach nieobecności na naszym rynku doczekaliśmy się wznowienia przygód Kida Paddle. Jak prezentuje się nowa oferta egmontowskiego Klubu Kawalarzy? Czy warto zainwestować 9,90?

Klikaj w obrazek newsa!
2008-01-02 - Recenzje

Szanowny Panie Blaki...


panblakireckammBlaki powraca, tym razem jednak tytuł sugeruje że powinniśmy zwracać się do niego w nieco bardziej formalny sposób. Zatem, Panie Blaki, oto co mogę powiedzieć o Pańskim albumie....

...wystarczy kliknąć w obrazek newsa.