reklama baner reklama
baner

NEWS

- Film

Dylan Dog x 2


Hollywoodzka wytwórnia Platinum Studios przygotowuje się do realizacji filmu inspirowanego komiksową serią Dylan Dog. Obraz nosił będzie tytuł a nad scenariuszem pracują już Joshua Oppenheimer i Thomas Michael Donnelly. Budżet produkcji wyniesie 35 milionów dolarów.

Dead of Night nie będzie ekranizacją żadnego z komiksowych tomików, ale niezależną produkcją z gatunku "spinoff", czyli nawiązującą do postaci i fabuły serii.

Bohaterami filmu będą policjanci Derek Donovan i jego partner Marcus Adams, którzy przypadkowo odkrywają, że wśród nas żyją zombie. Sytuacja komplikuje się z chwilą, kiedy Marcus sam staje się żywym trupem.

Producenci zapowiadają "Dead of Night" jako wariację na temat "Facetów w czerni" z tą różnicą, że zamiast kosmitów bohaterowie walczyć będą musieli z zombie.

Zanim rozpoczną się prace na planie Platnimu Studios we współpracy z Relativity Management i Shop Animation Studios wyprodukuje film zatytułowany "Dylan Dog: The Fourth Kingdom". Obraz zostanie zrealizowany przy użyciu animacji komputerowej.

Projekt wyreżyseruje Ian Pearson według scenariusza, który napisał wspólnie z Gavinem Blairem. Film opowiadał będzie historię Dylana Doga - prywatnego detektywa zajmującego się sprawami paranormalnymi, który musi schwytać tajemniczego seryjnego zabójcę zanim jego działania doprowadzą do ostatecznej konfrontacji pomiędzy siłami dobra i zła, a tym samym zniszczenia świata.

Powołany do życia w 1985 roku Dylan Dog dziś jest jedną z najpopularniejszych serii komiksowych świata a albumy opowiadające o przygodach "detektywa mroku" sprzedały się w nakładzie ponad 80 milionów egzemplarzy.

[Marcin Kamiński - Filmweb]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-