baner

NEWS

- Zagranica

Nowe wieści z DC Comics


dcuniverselogoKolejna porcja informacji z USA, w tym ostateczny (?) los Batmana.
  • Niedługo rozegra się wielki crossover w seriach z Tytanami zatytułowany Deathtrap.

  • W pobliżu Ziemi została uformowana nowa planeta o nazwie Nowy Krypton z miastem Kandor jako stolicą. Jest to jedna z reperkusji konfliktu pomiędzy ludźmi i 100 tysiącami Kryptończyków z eventu New Krypton.

  • Najwięcej dzieje się ostatnio w uniwersum Green Lantern. Co rusz ujawniane są szkice kolejnych członków Orange Lantern Corps. Wraz z przedstawieniem dwóch Latarników z Blue Lantern Corps, jeden z nich powiedział Halowi Jordanowi, że przeznaczone jest mu bycie liderem Niebieskiego Korpusu. Jednak największą sensację wywołały informacje na temat tego, kto znajdzie się w Czarnym Korpusie z wyczekiwanego Blackest Night, dwójka pewniaków to Kal-L (Superman z Ziemi-2) oraz Martian Manhunter!

  • Na łamach Final Crisis #6 poznaliśmy ostateczny los Batmana. (Uwaga - mega spoiler!) Mroczny Rycerz złamał jedną ze swych fundamentalnych zasad: użył broni palnej, po czym został trafiony Omega Sanction - promieniami Darkseida. Pomimo faktu, że na ostatniej stronie widzimy Supermana trzymającego na rękach częściowo zwęglone zwłoki Batmana, to nie oznacza to, że Mroczny Rycerz nie żyje. Scenarzysta Grant Morrison już od dawna mówił, że Batmana spotka los gorszy niż śmierć - Darkseid odesłał go do swego rodzaju więzienia alternatywnych rzeczywistości, gdzie przeżywa się swe najgorsze koszmary przez wieczność. Z tego miejsca nie ma ucieczki, ale kiedyś ta sztuka udała się jednej postaci. FC #7 być może rzuci trochę światła na całą sprawę.


[Damian "Damex" Maksymowicz za Newsarama]

Tagi

batman dc comics green lantern


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-