NEWS

- Zapowiedzi

Timof na wrzesień


pzpnewsWydawnictwo Timoc i cisi wspólnicy przygotowało na wrzesień dwa komiksy. Już jutro, 16 września, ukaże się "Benek Dampc: Strange Places" natomiast po 23 ma się pojawić album "Prosto z piekła"
Benedykt Dampc: Strange places
Rysunek: Maciej Pałka
Scenariusz: Jerzy Szyłak
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-61081-22-7
Format: 170x240 mm
Komiksowa alternatywa 20
Str.: 60
Czerń i biel
Cena: 20 zł
Dostępny od 16 września

Dampc powraca w pełnometrażowym odcinku. Nasz detektyw stracił pamięć. Wprawdzie ma przebłyski, które dają nadzieję na jej odzyskanie, ale bieg wydarzeń nie pozwala na chwilę odpoczynku. Przemierzamy więc wraz z nim ciemne uliczek, zaglądamy do obskurnych lokali oraz zimnych cel. Wszystko to przy pomocy potęgujących absurdalność sytuacji niezwykłych rysunków Macieja Pałki.

Prosto z piekła
Tytuł oryginału: From Hell
Rysunek: Eddie Campbell
Scenariusz: Alan Moore
Oprawa: miękka
ISBN: 978-83-61081-55-5
Format: 190x250
Str.: 584
Czerń i biel
Cena: 110 zł
Dostępny po 23 września


120 lat temu narodziła się legenda Kuby Rozpruwacza.
20 lat temu Alan Moore i Eddie Campbell postanowili opowiedzieć ją po swojemu.
10 lat temu ukazało się zbiorcze wydanie tej opowieści.
Dziś poznaj ją po polsku.

„Prosto z piekła” to historia Kuby Rozpruwacza, prawdopodobnie najbardziej znanego seryjnego mordercy w historii. „Janko Rozpruwacz”, „Jack emboweler” (jak pisano o nim w „Kurjerze Codziennym” w 1888 r.) zyskał swą niesławę morderstwami pięciu prostytutek na londyńskim East Endzie. Czy tamte wydarzenia były preludium do krwawego XX wieku?

Prawie sto lat później angielski scenarzysta komiksowy Alan Moore, odczuwający potrzebę oderwania się od klasycznego komiksu, postanowił zestawić fakty i mity o morderstwach w Whitechapel w formie powieści graficznej, przygotowując się do tego ze skrupulatnością naukowca.

Moore mówi o swojej pracy: „Wierzę, że jeżeli wgryziesz się w historię wystarczająco mocno, jeżeli tniesz precyzyjnie, uporczywie, i postępujesz metodycznie, wtedy jesteś w stanie nie tylko pokazać wewnętrzny mechanizm rzeczy, ale również i ich sens...”. Rzeczywiście – przemyślany i trzymający w napięciu scenariusz Moore’a i dynamiczna oprawa graficzna Eddiego Campbella porywają czytelnika w podróż w czasie, po powrocie z której trzeba będzie raz jeszcze zadać sobie pytanie o to, co na tym świecie jest prawdziwe, a co fałszywe.

W 2001 r. do kin trafiła nosząca tytuł „Z piekła rodem” filmowa adaptacja komiksu, z Johnnym Deppem w roli inspektora Abberline’a.
Przeczytaj, przeżyj przygodę, stań się ripperologiem!


[Karol Wiśniewski za Timof i Cisi wspólnicy]

Tagi

Timof


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-