Obaner

NEWS

- Rozmaitości

Blade: Trinity zmierza na DVD - szczegóły


Już 19 sierpnia na DVD i wideo trafi rozszerzona wersja reżyserska filmu Blade: Trinity.

Kiedy w 1973 roku scenarzysta Marv Wolfman i rysownik Gene Colan przedstawili w komiksowej serii „Tomb od Dracula” (Grobowiec Drakuli) nowego bohatera – czarnoskórego dhampira – pół-człowieka, pół-wampira toczącego wojnę z potomkami Vlada Palownika, nie przewidywali, że oto narodził się jeden z najpopularniejszych bohaterów w historii komiksowej sztuki.
Pozbawiony typowych ograniczeń wampira, nie odczuwający lęku ani przed światłem, ani czosnkiem, srebrem, czy święconą wodą a jednocześnie posiadający nadnaturalną siłę i zwinność, Blade bardzo szybko stał się ulubieńcem czytelników.
„Spośród wszystkich filmów opartych na komiksach wydawnictwa Marvel Comics, Blade jest zdecydowanie najmroczniejszą postacią. Jest bohaterem wbrew sobie, bohaterem pełnym sprzeczności, który nie stara się sprawić przyjemnego wrażenia na nikim” – mówi o postaci David S. Goyer, autor scenariuszy do filmów opowiadających o jego przygodach.

Nic więc dziwnego, że postacią czarnoskórego łowcy zainteresowali się filmowcy. W 1998 roku powstał pierwszy obraz kinowy z serii „Blade – Wieczny łowca”, w którym tytułową rolę zagrał Wesley Snipes. Produkcja, której realizacja kosztowała 45 milionów dolarów, na całym świecie zarobiła ponad 131 milionów.
Cztery lata później na ekranach kin zagościł „Blade – Wieczny łowca 2”, który na całym świecie zarobił grubo ponad 150 milionów dolarów. Rok 2004 to premiera ostatniej części trylogii – „Blade: Mroczna trójca”, godnej kulminacji przebojowego cyklu.

W najnowszym filmie wampiry postanawiają ostatecznie pozbyć się znienawidzonego łowcy. W tym celu przywracają do życia Drakulę (Dominic Purcell) – pierwszą istotę, która dała początek ich rasie i która, podobnie jak Blade (Wesley Snipes), nie boi się światła słonecznego.
Ponadto wykorzystując swoje rozległe kontakty i wpływy, przebiegli krwiopijcy rozpoczynają kampanię, która ma na celu zwrócenie przeciwko niemu opinii publicznej. Wrobiony w morderstwo człowieka, Blade staje się wrogiem publicznym numer jeden nie tylko dla wampirów, ale również dla tych, których od lat bronił przed budzącą grozę rasą.
Sytuacja jest krytyczna i, po raz pierwszy w swej karierze, Wieczny Łowca będzie musiał skorzystać z pomocy innych wojowników. Po śmierci jego starego druha Whistlera ( Kris Kristofferson) u jego boku stają, młodzi pogromcy wampirów: piękna Abigail (Jessica Biel) mistrzyni w strzelaniu z łuku, córka Whistlera oraz nawrócony wampir, sarkastyczny Hannibal King (Ryan Reynolds).

Warner Home Video przedstawia rozszerzoną reżyserską edycje filmu „Blade: Mroczna Trójca”, wersję jakiej nie można było zobaczyć w polskich kinach. Pełną emocji i efektów specjalnych opowieść o grupie śmiałków, która odważyła się stawić czoła armii nieśmiertelnych w reżyserii Davida S. Goyer, który również jest autorem scenariusza do całej trylogii. Główne role zagrali: Wesley Snipes, Jessica Biel, Ryan Reynolds, Dominic Purcell, Krist Kristofferson, Parker Posey i gwiazda wrestlingu Triple H.
Na wideo i DVD już 19 sierpnia 2005 roku (w wypożyczalniach od 28 lipca).

Dzięki unikalnym dodatkom, o które wzbogacono dwupłytowe wydanie DVD, poznasz wszystkie sekrety obrazu „Blade: Mroczna Trójca”. Wśród materiałów dodatkowych znajdą się:
 • Komentarz z udziałem Davida S. Goyera, Jessiki Biel i Ryan Reynoldsa
 • Alternatywne zakończenie
 • Gagi z planu
 • Dokument "Daywalkers, Nightstalkers, & Familiars: Inside the World of Blade: Trinity"
 • Zwiastuny kinowe
 • I wiele, wiele innych

  W sumie „Blade: Mroczna trójca” zostanie wzbogacony o 128 minut dodatków specjalnych.

  Informacje o edycji DVD

  Wersja: 2 płytowa
  Format płyty z filmem: płyta 2-warstwowa, 1-stronna
  Zawartość płyty 1: dodatki, film
  Zawartość płyty 2: dodatki
  Wersje językowe filmu: angielska, polska, czeska
  Polska wersja językowa DVD: DVD w polskiej wersji językowej, do wyboru polski lektor i polskie napisy do wersji oryginalnej. Polskie menu i polskie napisy do dodatków specjalnych.
  Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital EX 5.1
  Polska wersja językowa: lektor Dolby Digital 5.1
  Napisy: angielskie, polskie, czeskie, bułgarskie, chorwackie, estońskie, litewskie, łotewskie, serbskie, rumuńskie, słoweńskie
  Dodatki specjalne: bezpośredni dostęp do wybranych scen, komentarze twórców filmu Płyta 2 zawiera 128 min. dodatków specjalnych.
  Wersja językowa dodatków: polska napisy
  Format obrazu: Szerokoekranowy (16:9) 2.40:1 Anamorficzny

  [Warner Bros. Poland]


 • Komentarze

  -Jeszcze nie ma komentarzy-