baner

NEWS

- Zapowiedzi

"The Authority" i "Planetary" z Manzoku


Wydawnictwo Manzoku zapowiedziało wprowadzenie w roku 2007 na polski rynek dwóch nowych serii komiksowych.
Komiksy wydawane będą jako dzielone na pół oryginalne trade'y. Cena każdego albumu nie powinna przekroczyć 28 złotych. Papier - najprawdopodobniej kreda.

Planetary (premiera pierwszego tomu - lipiec 2007) to seria autorstwa Warrena Ellisa (Transmetropolitan) i Johna Cassaday'a, wydana przez DC. Autorzy zapowiadają zakończenie serii na numerze 27 (do tej pory ukazało się 25 zeszytów).

Planetary to organizacja sama siebie nazywająca "archeologami niemożliwego". Ich domeną jest rozwiązywanie tajemnic historii. W skład sponsorowanego przez tajemniczego Czwartego (którym, jak się mówi, mógłby być każdy - od Billa Gatesa po Adolfa Hitlera) zespołu wchodzą: potężna, szybka i prawie niezniszczalna Jakita Wagner, potrafiący wykryć i manipulować przepływem danych w jego otoczeniu Drummer, i najnowszy rekrut - Elijah Snow, posiadający wyjątkową umiejętność radykalnego obniżania temperatury w swoim otoczeniu.

Seria należy do universum Wildstorm, które współtworzą takie tytuły jak "Stormwatch", "The Authority", "DV8" i "Gen¹³". Mimo tego faktu, "Planetary" rzadko kiedy odwołuje się do innych pozycji (choć np. oboje - Elijah Snow i Jenny Sparks z Authority urodzili się pierwszego stycznia 1900 roku i znają się).

Wspomniany powyżej zespół podróżuje po świecie badając różnej maści tajemnice związane z potworami (i innymi istotami), niezwykłymi reliktami, superludźmi i sekretami, które pewne osoby chcą ukryć przed oczami wścibskich. Planetary zajmuje się takimi sprawami po części z czystej ciekawości, po części zaś z chęci wykorzystania zdobytych informacji dla dobra ludzkości. Oczywiście nie wszyscy są zachwyceni ich działalnością, a i samo Planetary może pochwalić się intrygującą historią...

Z kolei obszerne informacje o The Authority (premiera - maj 2007) Warrena Ellisa i Bryana Hitcha (The Ultimates) znaleźć można z kolei w artykule dostępnym tutaj, do którego lektury zapraszamy. Do wydania serii w Polsce przymierzało się w roku 2003 Fun Media, ostatecznie jednak nie opublikowano żadnego tomu.

W ciągu najbliższych dni strona wydawnictwa (www.manzoku.pl) zostanie zaktualizowana i podany na niej zostanie terminarz wydawniczy obu serii oraz orientacyjne terminy wydań ostatniego tomu Rorka i pierwszych albumów Capricorne.

[Yaqza; opis serii na podstawie Wikipedii]

Tagi

Manzoku Planetary The Authority


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

Ty_draniu -

w zapowiedziach Manzoku przoduje, żeby tak jeszcze coś wydało... czekam na tę chwilę z niecierpliwością

qwerty -

no, no, no.... a juz sie balem, ze beda wydawac tylko europejczykow. brawo manzoku. takie tytuly i za taka cene na kredzie...:) mam nadzieje, ze na planach sie nie skonczy.

empro -

ja się wstrzymam póki na oczy własne nie zobaczę,
co prawda zapowiedzi git, ale dla mnie mimo wszystko jest to wydawnictwo widmo,
choć bardzo dobrze rokujące widmo :P

yarecki -

a ja wierzę w Manzoku, gadajcie co chcecie. Tytuły zajebiste! Myślę, że to będzie hicior. Oj, rośnie konkurencja Mandragorze

AndrewK1 -

Hicior to to będzię, o ile zostanie wydany!

celtic -

Dla mnie to najlepsza wiadomość od czasu gdy Mandragora zapowiedziało NEW X-MEN , ASTRONISHING X-MEN i obie serie ULTIMATE . Trzymam kciuki za MANZOKU !!!

banner -

Oby wydali... :) Będzie dobrze.

yarecki -

wydadzą. Będzie uczta :)))))))

Ty_draniu -

żeby tylko nie skończyło się na kompocie

AndrewK1 -

Mam nadzieję ze w tym roku Manzoku dotrzyma obietnic.

Azirafal -

Tia... Jak zobaczę Rorka, to uwierzę. Na razie jestem dość sceptyczny. Zapowiadają się oni z różnymi rzeczami już chyba ze dwa lata. Poczekajmy, chłódźmy głowy.

bardzoczarnykot -

Jak jeszcze zapowiedzą Invisibles Morissona to chyba ocip..e ze szczęścia. GO! MANZOKU

c14 -

o kur#@#@! co za kabaret! Manzoku to ewenement na rynku księgarskim. wydawnictwo, które do tej pory wydało jeden (sic!) przyzwoity album i od roku zapowiada, zapowiada, przesuwa, zapowiada i właściwie ma już plan na cały rok nie wydawszy nic z dotychczasowych zapowiedzi. MEGALOL

yarecki -

o co sie założymy, ze te dwa wyjdą? ;) jakoś wierzę, że w końcu to ruszy. No kto się zakłada?

2eref -

A może tak, a może nie, a kto to wie...
Nie podniecajmy się tak drodzy państwo.
Niech Les Cites Obscures najpierw wydadzą, niech się okaże, że coś robią, a nie tylko zapowiadają.
Mandra też miała wydać The Authority i Planetary, nieprawdaż..?

P.S. Yarecki, skąd ta pewność, że wydadzą, jesteś w zarządzie? :>

pitolonk -

Hurrra! Manzoku! Tak trzymaj! Najlepsze wydawnictwo zaatakuje już wkrótce! Już się cieszę! :)

Kingpin -

ankieta:
Co jeszcze ZAPOWIE Manzoku?

eskos -

Trzymam kciuki za Manzoku

beken_d -

Nie wiem czemu, ale gdy pojawia sie temat Manzoku- to zaraz robi sie weselej na Alei.To taki rozsmieszacz forowy.

beken_d -

Pomimo sceptyzmu nabytego poprzez zreczna polityke marketingowa Manzoku, sadze ze rok 2007 bedzie nalezal do tego wydawnictwa-widmo.

Azirafal -

Mnie zawsze zastanawia skąd sie biorą wielcy entuzjaści i optymiści - Ci wszyscy, którzy od razu wiwatują na sam dźwięk nazwy wydawnictwa. Jakby wydawnictwo wydawało od lat same perełki, w genialnej formie i zawsze na czas.

Choć nawet ja z początku hurraoptymistycznie myślałem o dokończeniu Rorka... Zobaczymy, kto wie co z tego wyniknie. Poczekajmy aż dojdzie do zapowiadanego terminu Les Cites Obscures. I co się wtedy stanie.

c14 -

tom pierwszy w lutym. odliczanie czas zacząć. proponuję, aby na stronie głównej Alei pojawił się zegar, pokazujący ile zostało do widmowej premiery.

beken_d -

I tez by sie przydal jakis puchar,dyplomy i ludowa kapela przy wydaniu
pierwszej pozycji.

yarecki -

hehe, ale założyc nikt się nie chce :>

c14 -

ja się z Tobą założę. jeśli wydadzą, zniknę z tego forum. jeśli nie wydadzą, Ty znikniesz z tego forum. tak czy siak, jednego sieciowego pasożyta mniej. hłe hłe.

yarecki -

stoi

Azirafal -

Ja przecinam i zostaję świadkiem :)

Sam się nie zakładam, bo "slepej kurze ziarno..." i wolę nie ryzykowac niebytu forumowego ;)

Kingpin -

spieszmy się doceniać yareckiego, bo za kilka miesięcy nie będzie go już na tym forum...

yarecki -

może kingpin też się założy? ;) hehehehehe

c14 -

"stoi"

mam nadzieję, że empro tego nie czyta, bo zaraz skomentuje, żeby uważać, co się piszę. otóż empro - mi też stoi. :uhehe:

Ty_draniu -

ciesz sie tym, póki jeszcze możesz :D

yarecki -

erotoman-opowiadacz :)) hehehehehe

beken_d -

c14 na bank przegra (mam 100% informacje) i oczywiscie siemka.
Ale jak znam zycie to szybko powroci, tylko honor nie pozwoli aby ktokolwiek o tym wiedzial. Powroci jako j23 albo k2 albo 3M albo...honorowy!

c14 -

ho ho, aleś poinformowany. zaraz się okaże, że jesteś szefem tego "wydawnictwa". :)

qwerty -

o Boze mam nadzieje, ze wydadza :P