NEWS

- Ukazały się

Borka i Sambor, i domowiki


Ukazał się szósty już tom serii "Borka i Sambor" o tytule "Domowiki". Autorami są Elżbieta Żukowska i Karol Kalinowski. Polecamy!
Borka i Sambor #06: Domowiki

Borka i Sambor #06: Domowiki

Scenariusz: Elżbieta Żukowska
Rysunki: Karol Kalinowski
Wydanie: I
Data wydania: Październik 2022
Seria: Borka i Sambor
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 210x295 mm
Stron: 28
Cena: 20,00 zł
Wydawnictwo: Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie
ISBN: 9788361391739

Szósty tom komiksu „Borka i Sambor”, zatytułowany „Domowiki”, opowiada historię przyjaźni bohaterów z chłopcem z Dani – Svenem, który przybył do Polski, by razem z ojcem walczyć z hordami złych upiorów. Wprowadzenie nowego bohatera pozwala zdynamizować relacje trójki dotychczasowych dziecięcych postaci.

Głównym plotem akcji w komiksie jest próba odzyskania skradzionego jaja, nasi bohaterowie szukają artefaktu i dociekają kto i dlaczego mógł zabrać ich magiczne jajo. Dzięki rozlicznym przygodom nawiązują nić przyjaźni ze Svenem. W nowym odcinku pojawia się również dawno nie widziany Wodnik, który dzięki uprzejmości Mileny – koleżanki dzieci z poprzedniej części „Wilki”, która stała się zielarką – powraca do swej pierwotnej postaci. Tytułowe domowiki to ukrywające się przed złymi upiorami dobre duchy, które potrzebują pomocy naszych bohaterów.

Ten tom nie odwołuje się bezpośrednio do legend czy baśni słowiańskich, ale pojawiają się w nim, w odwołaniach, postaci historyczne: książę Bolesław Chrobry, cesarz Otton, królowa Sygryda Storrada. W pewnym sensie przygotowuje czytelników na rozgrywającą się w ostatnim (8) tomie opowieść o koronacji Bolesława Chrobrego na króla.
Borka i Sambor #06: Domowiki Borka i Sambor #06: Domowiki Borka i Sambor #06: Domowiki Borka i Sambor #06: Domowiki[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-