baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Najemnik Medox w Muzeum Komiksu


W środę 17 listopada, w siedzibie fundacji Muzeum Komiksu (przy ul. Józefa Sarego 7 w Krakowie), odbędzie się wernisaż wystawy oryginalnych plansz z "Najemnika Medoxa" połączony ze spotkaniem z autorami komiksu.
Informacja organizatorów:

W środę 17 listopada serdecznie zapraszamy na wernisaż wyjątkowej wystawy oryginalnych plansz z komiksu, który na swoją premierę oczekiwał 30 lat! Doskonale zachowane strony brutalnej i dynamicznej opowieści w stylu science fiction przeniosą nas wspomnieniami w mroczne początki transformacji ustrojowej, erę upadku rodzimych wydawnictw komiksowych i rynkowej zapaści. Dopiero w październiku 2021 roku skazany na trzy dekady zapomnienia "Najemnik Medox" zadebiutował w księgarniach!

Gośćmi wernisażu będą twórcy postaci Medoxa - prof. Jacek Dąbała (pisarz, scenarzysta filmowy i kierownik Katedry Warsztatu Medialnego i Aksjologii KUL) oraz Marek Bielecki (architekt, wykładowca Politechniki Lubelskiej i ilustrator "Nowej Fantastyki").

Wystawa obejmuje kilkanaście oryginalnych plansz Marka Bieleckiego do scenariusza Jacka Dąbały - ponad jedną trzecią albumu.

ZE WZGLĘDU NA PREZENTOWANE NA WYSTAWIE TREŚCI JEST ONA PRZEZNACZONA WYŁĄCZNIE DLA DOROSŁYCH ODWIEDZAJĄCYCH (+18).


[PKP za Muzeum Komiksu]

Tagi

Muzeum Komiksu Najemnik Medox


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-