baner

NEWS

- Galeria

Sierpień z KG


Na sierpień Kultura Gniewu przygotowała czwarty tom "Araba przyszłości" Sattoufa, "Kroniki z młodości" Delislego i "Om" Piotra Nowackiego. Tradycyjnie przedpremierowo okładki i przykładowe plansze do wglądu!
Arab przyszłości #4: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1987-1992)

Arab przyszłości #4: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1987-1992)

Scenariusz: Riad Sattouf
Rysunki: Riad Sattouf
Wydanie: I
Data wydania: 24 Sierpień 2021
Seria: Arab przyszłości
Tłumaczenie: Olga Mysłowska
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170x240 mm
Stron: 284
Cena: 99,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-77-4

Czwarta część bestsellerowej serii graficznych memuarów Riada Sattoufa obejmuje lata dorastania francuskiego autora.

Mały Riad wyrósł na nastolatka. W poprzednich tomach jego dzieciństwo komplikowało się z powodu ścierania się dwóch kultur - francuskiej i syryjskiej - oraz pogłębiającego się kryzysu w związku rodziców. Teraz jego ojciec, Adbel-Razak, wyjechał by podjąć pracę w Arabii Saudyjskiej i po pielgrzymce do Mekki staje się coraz bardziej religijny, a granica między idealizmem a fanatyzmem coraz bardziej się zaciera. 

Matka Riada, Clementine, przez lata podążająca za nim z miejsca na miejsce, ma już dość. Nie chce żyć w kraju, w którym kobiety nie mają żadnych praw i wraca z dziećmi do Francji, gdzie mieszka z własną matką... aż do momentu, gdy niespodziewanie pojawia się Abdel-Razak, by zabrać rodzinę w kolejną podróż, której konsekwencje mogą być dramatyczne.

„Arab przyszłości” to prawdziwa historia pewnej ekscentrycznej rodziny, pokazująca zaskakujący, pełen niuansów i absurdów obraz Bliskiego Wschodu. Kipiący życiem i nie stroniący od czarnego humoru komiks to popis niesamowitego talentu Riada Sattoufa i dzieło, które już dziś porównuje się do „Mausa” Arta Spiegelmana i „Persepolis” Marjane Satrapi.
Arab przyszłości #4: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1987-1992) Arab przyszłości #4: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1987-1992) Arab przyszłości #4: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1987-1992) Arab przyszłości #4: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1987-1992) Arab przyszłości #4: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1987-1992) Arab przyszłości #4: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1987-1992) Arab przyszłości #4: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1987-1992) Arab przyszłości #4: Dzieciństwo na Bliskim Wschodzie (1987-1992)
Kroniki z młodości

Kroniki z młodości

Scenariusz: Guy Delisle
Rysunki: Guy Delisle
Wydanie: I
Data wydania: 24 Sierpień 2021
Tłumaczenie: Olga Mysłowska
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 165x240 mm
Stron: 144
Cena: 49,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-76-7

Najnowszy komiks Guya Delisle, jednego z najpopularnieszych autorów komiksów ostatnich lat. Jego „Pjongjang”, „Kroniki birmańskie”, czy „Kroniki jerozolimskie” należą do kanonu współczesnej powieści graficznej.

Przez trzy lata, począwszy od 16 roku życia, Guy Delisle pracował w fabryce celulozy i papieru w Quebecu. „Kroniki młodości” to zapis tego czasu - codziennych rytmów życia w fabryce i dwunastogodzinnych zmian, które autor spędzał w gorącym, głośnym budynku wypełnionym skomplikowaną maszynerią. 



Delisle przyjmuje znaną ze swoich poprzednich komiksów perspektywę outsidera. Tym razem jednak nie jest obcym w obcym kraju, ale chłopcem wśród mężczyzn. Chłopcem w trakcie uniwersalnego rytuału przejścia, jakim jest letnia praca. W „Kronikach młodości” Delisle wyczulony jest na hipokryzję, podkreśla napięcia klasowe i wszechobecny w fabryce seksizm, ale nie rezygnuje z charakterystycznego dla siebie poczucia humoru.
Kroniki z młodości Kroniki z młodości Kroniki z młodości Kroniki z młodości Kroniki z młodości Kroniki z młodości Kroniki z młodości Kroniki z młodości
Om

Om

Scenariusz: Piotr Nowacki
Rysunki: Piotr Nowacki
Ilustracja: Łukasz Mazur, Tomasz Lew Leśniak, Michał Śledziński, Berenika Kołomycka, Marcin Podolec
Wydanie: II zmienione
Data wydania: Sierpień 2021
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Stron: 56
Cena: 34,90 zł
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
ISBN: 978-83-66128-72-9

Om, główny bohater opowieści, którego imię wzięło się z dźwięku, jaki wydaje jego buzia podczas pożerania prawie wszystkiego, co wpadnie mu w ręce, wyrusza w podróż.



Będzie to podróż szalona! Pełna przygód, niebezpieczeństw i zaskoczeń. Zacznie się w domku w drzewie, a zaprowadzi go przez dno oceanu i brzuch rekina do tajemniczego zamku. A wszystko to, by Om mógł uratować najlepszego przyjaciela! 



„Om” to komiks dla najmłodszych czytelników współautora serii „Detektyw Miś Zbyś na tropie” z gościnnym udziałem Łukasza Mazura, Tomasza Leśniaka, Michała Śledzińskiego, Bereniki Kołomyckiej i Marcina Podolca!
Om Om Om Om Om Om



[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-