baner

NEWS

- Galeria

Kwietniowy Timof


"Andromeda, czyli długa droga do domu", "Fado. Nocne historie", "Złe wyjście" i czwarty tom "Hip Hop Genealogii" to kwietniowe premiery Timof Comics. Sprawdźcie przykładowe strony z tych albumów.
Andromeda, czyli długa droga do domu

Andromeda, czyli długa droga do domu

Scenariusz: Ze Burnay
Rysunki: Ze Burnay
Ilustracja: Mike Mignola
Wydanie: I
Data wydania: 19 Kwiecień 2021
Tłumaczenie: Jakub Jankowski
Druk: czarno-biały
Oprawa: twarda
Format: 185x285 mm
Stron: 128
Cena: 49,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-48-9

Andromeda, to historia inicjatyczno-surrealistycznej wyprawy, w której towarzyszymy zagubionemu nomadzie. To także relacja z odnajdywania przeznaczenia, którego jednocześnie się pragnie i nie zna.

Wędrówka przez pejzaż postapokaliptyczny lub zagubiony w starożytności. Doskonały komiks portugalski, który wciąga czytelnika w świat wyobraźni autora zbudowany z mitów oraz legend, strachu, symbolizmu i przygody.

Zé Burnay (1991), pochodzący z Sintry ilustrator i autor komiksów. Posiada dyplom z projektowania graficznego. Dzieli swój czas między ilustrację, autorskie projekty komiksowe i produkcję muzyki ambient.

Andromeda jest jak kawałek nugatu. Dostajemy kawałki suszonych owoców, są duże i twarde, oddzielone od siebie i odmiennie smakują, choć zostały zlepione w jedno płynnym miodem. Nasze podniebienie co i rusz jest zaskakiwane, pod wrażeniem, kiedy tylko trafi na na jeden z tych pożywnych owoców, chrupiących, smacznych, o posmaku drewna, bogatych i oleistych, ale jednak twardych.
(Pedro Moura, yellowfastcrumble.wordpress.com)

Na początku wszystko zdaje się nieskomplikowane, ale z każdym kadrem sytuacja się zagęszcza, a historia skręca w stronę snu, a czasami staje się koszmarem. Umysł Burnaya z całą pewnością wypełnia niezmierzony wszechświat. Bardzo chciałbym nadal po nim podróżować, w miarę jak będzie go przelewał na papier.
(Mark Tweedale, www.multiversitycomics.com)

Oto komiks artysty, który spędził odpowiednio dużo czasu pogrążony w materii, z której utkane są sny. Otrzymujemy od niego prawdziwy róg wizualnej obfitości. Burnay na każdej stronie odpala fajerwerki. Zobaczyć taki komiks, stworzony przez prawdziwego wizjonera, to wyjątkowe przeżycie. Burnay osiągnął coś cudownego.
(Henry Chamberlain, www.comicgrinder.com)

Scenariusz tej historii mogliby stworzyć Steve Gerber i Jodorowsky mając halucynacje zmierzające ku koszmarowi. To coś, co doprowadzi nasze emocje na skraj, co sprawi, że będziemy wypatrywali kolejnej przerażającej wizji. Połączenie spaghetti westernu z wywróconymi światami Jerry’ego Corneliusa, przefiltrowane przez tradycje europejskiego horroru i s-f.
(Tony Ez Esmond, www.neverironanything.blogspot.com)
Andromeda, czyli długa droga do domu Andromeda, czyli długa droga do domu Andromeda, czyli długa droga do domu Andromeda, czyli długa droga do domu Andromeda, czyli długa droga do domu Andromeda, czyli długa droga do domu
Fado. Nocne historie

Fado. Nocne historie

Scenariusz: Rui Pimentel
Rysunki: Rui Pimentel
Wydanie: I
Data wydania: 19 Kwiecień 2021
Tłumaczenie: Grażyna Jadwiszczak, Zuzanna Szpura, Jakub Jankowski
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 210x280 mm
Stron: 72
Cena: 69,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-52-6

Każdemu los zapisany…
…grabarz, alchemik, jurysta…
A mnie przypadło w udziale
Mieć głos i serce zbolałe…
…żyje we mnie fadista!

Lizbońskie ulice, wieczorne życie, bary i fado. Kojąca muzyka i śpiew. Przemoc i zbrodnia. Seks i komedia omyłek. To wszystko doskonale podane w opowieści o fado, która nie jest taką historią, jaką zakładasz biorąc ten komiks do ręki.

Rui Flunser Pimentel - scenarzysta i rysownik (Lizbona, 1951). W 1975 uzyskał dyplom architekta w Wyższej Szkole Technicznej w Zurychu. Poza pracą w zawodzie pracował również jako projektant graficzny, scenograf teatralny, komiksiarz, kinooperator, ilustrator, projektant wystaw, karykaturzysta. Od 1973 rysunki, karykatury i rysunki satyryczne publikował w kraju i zagranicą. Współpracował z pismem O Jornal od 1987 aż do jego końca, potem z Visão przy felietonach „Puro Veneno”. Miał wystawy indywidualne i zbiorowe na całym świecie. Wielokrotnie nagradzany nagrodami prasowymi. Jego prace trafiły do zbiorów Museum Karikatur & Cartoon w Bazylei (Szwajcaria) oraz Stiftung Haus der Geschichte des Bundesrepublik Deutschland w Bonn (Niemcy). Jego prace były częścią wystawy komiksu portugalskiego w 1979 w Belém (Lizbona), wystawy komiksu portugalskiego z lat 1940-1980 w 2000 w Lizbonie (Fundacja Gulbenkiana), czy też wystawy komiksu i ilustracji w 1998 w Muzeum Miasta Lizbona. Jest twórcą koncepcji wystawy „Rysunkowa Rewolucja: Rewolucja Goździków i komiks”, którą pokazywano w Coimbrze, Aveiro i Setúbalu, a także wystawy „Coimbra w komiksie” (2003). Publikował we współpracy z trzema innymi rysownikami w piśmie A Comuna de Paris (1975). To jego drugi opublikowany komiks (w szufladzie są jeszcze projekty, storyboardy i kilka gotowych opowieści komiksowych). Pierwszy był Camões w obrazkach, oparty na sztuce teatralnej Jorge Serrão pod tytułem Camões, poeta praktyczny, opublikowany w 1981.
Fado. Nocne historie Fado. Nocne historie Fado. Nocne historie Fado. Nocne historie Fado. Nocne historie Fado. Nocne historie
Hip Hop Genealogia #04

Hip Hop Genealogia #04

Scenariusz: Ed Piskor
Rysunki: Ed Piskor
Wydanie: I
Data wydania: Kwiecień 2021
Seria: Hip Hop Genealogia
Tłumaczenie: Marceli Szpak, Piotr Czarnota
Druk: kolor
Oprawa: zintegrowana
Format: 225x320 mm
Stron: 112
Cena: 69,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-36-6

Bestseller New York Timesa!

Ciąg dalszy nagradzanej serii, która dokumentuje pionierskie czasy Dr. Dre i Def Jam Records. W tym tomie poznajemy najnowszych zawodników rapgry: Willa Smitha, Salt’n’Pepa, Biza Markiego i wielu innych!

Lata 1984-85 to czasy, gdy Hollywood zaczyna interesować się hiphopem i chce zarobić na najnowszej modzie licznymi filmami, takimi jak „Breakin’”, „Breakin' 2: Electric Boogaloo”, „Beat Street” i „Krush Groove”.
Hip Hop Genealogia #04 Hip Hop Genealogia #04 Hip Hop Genealogia #04 Hip Hop Genealogia #04 Hip Hop Genealogia #04 Hip Hop Genealogia #04
Złe wyjście

Złe wyjście

Scenariusz: Simon Hanselmann
Rysunki: Simon Hanselmann
Wydanie: I
Data wydania: 19 Kwiecień 2021
Seria: Czary zjary
Tłumaczenie: Marceli Szpak
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 165x230 mm
Stron: 168
Cena: 69,00 zł
Wydawnictwo: Timof Comics
ISBN: 978-83-66347-49-6

Hajp: nasze wiecznie najebane i zaćpane kochane patusy, Megg i Mogg snują się przez życie pełne jazgotliwych błazeństw i pozbawione jakichkolwiek konsekwencji. Ale ćpuństwo, które niegdyś wzbudzało w nich ducha przygody, w końcu zaczyna się odbijać na ich psychice. Megg musi zwrócić się ku swej przeszłości i odkryć źródło autodestrukcyjnych zachowań, które pchnęły ją na tę mroczną ścieżkę.
W katalogach bibliotecznych pod: plugastwo, sprośności, bagatele
Ocena w skali Bechdel 5+ (obliczenia własne).

„Zdumiewający przykład rzemiosła i emocjonalnej głębi” – Vulture

„Jeden z najzdolniejszych współczesnych komiksiarzy” – the AV Club
Złe wyjście Złe wyjście Złe wyjście Złe wyjście Złe wyjście Złe wyjście Złe wyjście



[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-