reklama baner reklama
baner

NEWS

- Zagranica

Koniec "Żywych Trupów"!


Wszystko wskazuje na to, że dzisiaj niespodziewanie ukazał się ostatni numer "Żywych Trupów", czyli "The Walking Dead", jednego z najpopularniejszych komiksów ostatnich lat.
Numer 193. trafił dzisiaj do dystrybucji w Ameryce. Specjalnie pogrubiony i liczący 72 strony zeszyt ma być definitywnym zakończeniem serii.

Choć wcześniej Robert Kirkman (główny twórca serii) sugerował zakończenie cyklu w okolicach 300. numeru, to okazuje się, że miało to jedynie uśpić czujność czytelników. Na stronie Image Comics (wydawcy komiksu) widnieją jeszcze okładki numerów 194 oraz 195, ale okazuje się, że to kolejny sprytny wybieg twórców.

W sierpniu ma się ukazać trzydzieste drugie i zarazem ostatnie wydanie zbiorcze serii. W Polsce ostatnim wydanym tomem "Żywych trupów" nadal jest tom 27. pt. "Wojna z Szeptaczami".

Seria rozpoczęła się w 2003 roku. Scenariusze wszystkich odcinków napisał Robert Kirkman. Za oprawę graficzną opowiadał głównie Charlie Adlard. "Żywe Trupy" swą olbrzymią popularność zawdzięczają telewizyjnej adaptacji.Ostatni numer cyklu

Okładka ostatniego wydania zbiorczego[KW, Image Comics, Digital Spy]


Komentarze

Sortuj: od najstarszego | od najnowszego

General75 -

W końcu, koniec.