baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Egmont na Pyrkonie 2019


Sprawdźcie, jakie atrakcje przygotował Egmont na tegoroczną edycję Pyrkonu, która odbędzie się w ostatni weekend kwietnia w Poznaniu!
Festiwal Fantastyki Pyrkon odbędzie się między 26 a 28 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (Głogowska 14 w Poznaniu).

Wydawnictwo EGMONT – KOMIKSY, GRY PLANSZOWE
STOISKO Numer 148, Pawilon 5 (Kraina wystawców)

Klub Świata Komiksu i Kraina Planszówek zapraszają do odwiedzenia 19. Festiwalu Fantastyki PYRKON, który odbędzie się w dniach 26-28 kwietnia 2019 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wszyscy odwiedzający będą mogli poznać liczne nowości komiksowe wydawnictwa Egmont, a także spotkać się z jedną z gwiazd Festiwalu – Stanem Sakai (twórcą komiksów o Usagim – słynnym króliku samuraju).

Dla fanów komiksu i planszówek wszystkie albumy komiksowe i gry planszowe będą sprzedawane w promocyjnych cenach z 25% rabatem.

W ofercie komiksowej stoiska znajdą się nowości, wśród których m.in.: pierwszy z trzech tomów długo oczekiwanego cyklu Batman – Metal, pierwsze dwa tomy nowego wydania popularnej serii Usagi Yojimbo, a w nich zebrane albumy: Cienie śmierci, Daisho, Pomiędzy życiem a śmiercią, Pory roku, Ostrze bogów i Szare cienie. Poza tym kolejny tom serii Rick i Morty, Neonomicon - dwie opowieści Alana Moore’a - gratka dla fanów H.P. Lovecrafta, twórcy tzw. mitologii Cthulhu, jednego z prekursorów fantastyki naukowej oraz Wojna nieskończoności (Marvel Classic) dla wszystkich wypatrujących filmu Avengers End Game.

Rodzicom, którzy na Pyrkon przyjdą z dziećmi, proponujemy premierową serię Yakari - przygodowo-humorystyczną opowieść o małym Indianinie – rekomendowaną najmłodszym adeptom sztuki komiksowej.

Oprócz tego na czytelników będzie czekał także szeroki wybór komiksów z serii Marvel Classic, Marvel Now 2.0, DC Odrodzenie, Mistrzowie Komiksu, Obrazy Grozy, Star Wars czy Thorgal, a dla dzieci tradycyjnie cykle takie jak Asteriks, Kajko i Kokosz, Kucyk Pony Calvin i Hobbes, czy komiksy laureatów „Konkursu na komiks dla dzieci im. Janusza Christy”.

Na stoisku dla fanów planszówek czekać będą premierowe gry:
ANUBIS (nowy dodatek do „Potworów w Tokio”) – deszcz klątw Boga Śmierci, gra zawierająca unikalną kostkę klątw, nowego potwora oraz nowe karty klątw dzięki którym rywalizacja o Tokio będzie jeszcze bardziej ekscytująca.

FITS – międzynarodowy bestseller autorstwa Reinera Knizii, nominowany do nagrody Spiel des Jahres. Każdy gracz ma swoją rampę, którą zapełnia klockami o różnych kształtach. Niektóre pola trzeba zasłonić, a inne zostawić widoczne. Fani „Tetrisa” będą zachwyceni.

Poza tym instruktorzy będą pokazywać gry i uczyć reguł, między innymi takich hitów, jak: Ubongo, Wtedy kiedy, Potwory w Tokio, Pędzące żółwie, Ganges czy pozostałych gier z serii Egmont Geek. Na terenie festiwalu odbędzie się turniej gry w „Potwory w Tokio” z atrakcyjnymi nagrodami, będą dostępne wielkoformatowe „Potwory w Tokio” i nieustające rozgrywki w hity i nowości Egmontu.
Dla odwiedzających PYRKON przygotowaliśmy również wyjątkowy PREZENT. Uczestnicy festiwalu, jako pierwsi na rynku, otrzymają katalog premier Egmontu na 2019 rok z kilkoma niespodziankami w środku.
Klienci, którzy zakupią wybrane gry otrzymają gratisowe rozszerzenia:
- Fits – zestaw dodatkowych plansz
- Potwory w Tokio - karty promocyjne.

Każdy klient może liczyć na zapakowanie zakupów w torbę z limitowanej edycji Batman Metal, a dzieci na upominek w postaci indiańskiej opaski Yakari.

Spotkania, turnieje, autografy:

Piątek, 26.04.2019
15:00 - Komiks dziecięcy – spotkanie z autorami, Marta Falkowska, Kur & Bedyk
[pawilon 15, Sala Komiksowa]
16:00 - AUTOGRAFY: Stan Sakai [pawilon 15, Sala Autografy]
16:00 - AUTOGRAFY: Marta Falkowska – Oto Tosia, Kur & Bedyk - Lil i Put, Kajko i
Kokosz Nowe Przygody [pawilon 15, Sala Autografy]
16:00 - 18:00 TURNIEJ: „Potwory w Tokio” [pawilon 6A+B, Sala Turnieje Planszówkowe]

Sobota, 27.04.2019
13:00 – SPOTKANIE z wydawnictwem Egmont, Tomasz Kołodziejczak, Marcin „Iron”
Łuczak [pawilon 15, Sala Komiksowa]
15:00 - SPOTKANIE, Stan Sakai [pawilon 15, Aula Duża]
16:00 - SPOTKANIE – 100-lecie polskiego komiksu, Tomasz Kołodziejczak [pawilon 15, Sala Komiksowa]
16:00 - AUTOGRAFY: Stan Sakai [pawilon 15, Sala Autografy]

Niedziela, 28.04.2019
10:00 - SPOTKANIE – Jak stworzyć komiks i przygotować go dla wydawcy? , Tomasz
Kołodziejczak, Maciej Kur [pawilon 15, Sala Komiksowa]
14:00 - SPOTKANIE, Stan Sakai [pawilon 15, Sala Komiksowa, prowadzenie w jęz. ang.]
15:00 - AUTOGRAFY: Stan Sakai [pawilon 15, Sala Autografy]


[Egmont]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-