baner

NEWS

- Zapowiedzi

Kurc, Taurus, Planeta Komiksów i Yumegari w styczniu


W styczniu powrócą Largo i Chłopaki, będą też kolejne tomy "Lotu kruka" i "Caravaggio" oraz debiutancka manga Agnieszki Kwaśnik zatytułowana "Wieczny Turniej".
Largo Winch. Tom 7

Largo Winch. Tom 7

Scenariusz: Jean Van Hamme
Rysunki: Philippe Francq
Wydanie: I zbiorcze
Data wydania: Styczeń 2019
Seria: Largo Winch
Druk: kolor, kreda
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 190 x 260 mm
Stron: 104
Cena: 69,90 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-952003-4-2

Largo Winch to spadkobierca olbrzymiej fortuny Koncernu W. Krnąbrny miliarder w dżinsach, ale i w garniturze. Bardziej niż majątek liczy się dla niego wyzwanie i sprawdzenie się. Largo Winch wbrew sobie zostaje wmieszany w aferę związaną z przemytem broni. Stając się celem świetnie zorganizowanych przeciwników, ma w dodatku FBI na karku. Aby zrozumieć, co się dzieje, nie pozostaje mu nic innego, jak udać się nad Morze Czarne, gdzie czekają go duże kłopoty.

Świat Largo Wincha to nie tylko wielka finansjera, intrygi i podejrzane interesy na granicy prawa w zaciszu gabinetów, ale również pościgi na lądzie i wodzie, strzelaniny, spiski, organizacje przestępcze, egzotyczne krajobrazy, luksusowe apartamenty oraz piękne kobiety i szarmanccy mężczyźni, nie do końca wzbudzający zaufanie.


Na podstawie komiksu stworzono grę komputerową, nakręcono serial telewizyjny oraz dwa filmy kinowe.

Siódmy tom polskiego wydania zbiorczego zawiera albumy 17-18 serii: Morze Czarne oraz Czerwony gniew tworzące jedną zamkniętą opowieść.Komiks twórcy Thorgala Jeana Van Hamme'a.
Largo Winch. Tom 7 Largo Winch. Tom 7 Largo Winch. Tom 7
Lot kruka #02

Lot kruka #02

Scenariusz: Jean-Pierre Gibrat
Rysunki: Jean-Pierre Gibrat
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2019
Seria: Lot kruka
Tytuł oryginału: Le Vol Du Corbeau
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Format: 210 x 297 mm
Stron: 56
Cena: 45,00 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-952003-5-9

Po ucieczce z paryskiego aresztu Jeanne schroniła się na barce płynącej do Burgundii. Wydarzenia stają się jeszcze bardziej tragiczne, gdy barka zostaje zarekwirowana przez Niemców, a żołnierz Wehrmachtu zostaje przydzielony na pokład. Jednak Jeanne trapi pytanie co stało się z jej siostrą oraz przyjaciółmi z ruchu oporu?Jean-Pierre Gibrat odtwarza ostatni okres okupacji Francji z lekkością, ale i dbałością o realia. Komiks otrzymał nagrodę za najlepsze rysunki podczas Festiwalu Komiksu w Angouleme.
Lot kruka #02 Lot kruka #02 Lot kruka #02
Chłopaki #10: Rzeźnik, piekarz, żołnierz, szpieg

Chłopaki #10: Rzeźnik, piekarz, żołnierz, szpieg

Scenariusz: Garth Ennis
Rysunki: Darick Robertson
Wydanie: I
Data wydania: 24 Styczeń 2019
Seria: Chłopaki
Tłumaczenie: Arkadiusz Czerwiński
Druk: kolor
Oprawa: miękka
Format: 170 x 260 mm
Stron: 144
Cena: 64,90 zł
Wydawnictwo: Planeta Komiksów
ISBN: 978-83-952525-2-5

Człowiek orkiestra — rzeźnik, piekarz, żołnierz, szpieg, grabarz, agent, syn, brat a nawet mąż — kim tak naprawdę jest Billy Rzeźnik? Co napędza faceta stojącego na czele „Chłopaków”? Tym razem prześledzimy jego losy i poznamy relacje rodzinne, które z ojcowskiej piekarni na przedmieściach Londynu, pchnęły go wojnę na Falklandach, a potem do biura Mallory’ego. Ten pełen cynizmu i goryczy bohater poznał smak najprawdziwszej miłości… i najgłębszej rozpaczy. Czy ze ścieżki, którą obrał, nie ma już odwrotu? Billy, jak sam diabeł, im więcej wzbudza w nas przerażenia, tym bardziej ludzki się staje.
Caravaggio #02: Łaska

Caravaggio #02: Łaska

Scenariusz: Milo Manara
Rysunki: Milo Manara
Wydanie: I
Data wydania: 25 Styczeń 2019
Seria: Caravaggio
Druk: kolor
Oprawa: twarda
Wydawnictwo: Taurus Media

Michelangelo Merisi de Caravaggio, zwany Caravaggiem (1571-1610). Wrażliwy, porywczy, hedonista i awanturnik, zapisze się w dziejach sztuki jako jeden z największych artystów w historii, rzeźbiący swym pędzlem cienie i światło, aby stworzyć niezapomniane dzieła tchnące zdumiewającym realizmem. Cztery stulecia później inny włoski geniusz rysunku, Milo Manara, składa mu hołd w dwutomowym komiksie, który również przejdzie do historii.
Caravaggio #02: Łaska Caravaggio #02: Łaska Caravaggio #02: Łaska
Wieczny Turniej

Wieczny Turniej

Scenariusz: Agnieszka Kwaśnik
Rysunki: Agnieszka Kwaśnik
Wydanie: I
Data wydania: Styczeń 2019
Druk: czarno-biały
Oprawa: miękka, obwoluta
Format: 130x190 mm
Stron: 206
Wydawnictwo: Yumegari

Smocza krew, miecz Pierwszego Króla oraz Boża łaska – tylko tyle i aż tyle wystarczy, aby wziąć udział w Wiecznym Turnieju. Czworo bohaterów zaprawionych w boju wyrusza z misją odnalezienia niezbędnych przedmiotów. Wszystko idzie jak z płatka, dopóki pewnego dnia jeden z nich nie budzi się w nieznanym sobie miejscu z luką w pamięci i bez lewej ręki...

[opis wydawcy]


[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-