baner

NEWS

- Ukazały się

Kurc w listopadzie


"Jaskółka" i "Kraina Mikołajka" to dwie propozycje od wydawnictwa Kurc na listopad.
Jaskółka

Jaskółka

Scenariusz: Elżbieta Żukowska
Rysunki: Andrzej Chyży
Okładka: Piotr Dominiak
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2018
Oprawa: twarda
Format: 210 x 297 mm
Stron: 104
Cena: 55,00 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-952003-1-1

Historyczny komiks, opowiadający o ostatnich miesiącach Wielkiej Wojny. Chylą się ku upadkowi cesarstwa, które pod koniec XVIII wieku zniszczyły Polskę i podzieliły się jej terytorium. Stary porządek rzeczy umiera. W Kongresówce, w rodzinie Wielopolskich rok 1918 rozpoczyna się niepomyślnie. Wielopolscy są rozbici jak ich ojczyzna. Bernard od lat ukrywa się w Poznaniu, nieszczęśliwa w swym związku Helena mieszka w Wiedniu, Włodzimierz zaginął gdzieś na froncie wschodnim. Wszyscy płacą cenę za zdradę sprzed lat, również przyjaciel rodziny i współpracownik. Doktor Michał Horodyński powrócił z wieloletniego zesłania i wpadł na trop, który umożliwi poznanie tożsamości konfidenta Ochrany.

Andrzej Chyży z pasją przedstawia nieistniejący świat: stroje, wnętrza czy pejzaże. Elżbietę Żukowską interesują postacie z namiętnościami, z zaletami i wadami. Są to bohaterowie którzy kochają i nienawidzą, poświęcają się, ale i tchórzą. Raz wygrywają, innym razem nie.

Komiks powstał z potrzeby serca. Autorzy i wydawca nie otrzymali żadnego grantu na jego realizację.
Kraina Mikołajka

Kraina Mikołajka

Scenariusz: Alexandre Reverend
Rysunki: Thierry Robin
Wydanie: I
Data wydania: Listopad 2018
Druk: kolor, kreda
Oprawa: twarda
Format: 168 x 225 mm
Stron: 96
Cena: 39,90 zł
Wydawnictwo: Kurc
ISBN: 978-83-952003-3-5

Przedstawiamy trzy nieznane w Polsce przygody Mikołajka.

Zaradna dziewczynka dociera do krainy Mikołajka i co z tego wyniknie? W kolejnej historii Mikołajek spada z sań, gubi się i trafia do supermarketu na cały dziań oraz... noc. Co się kryje za okienkiem kalendarza adwentowego? Niecierpliwy Mikołajek otwiera je po czym... zostaje wciągnięty do środka.

Zabawne i fantastyczne historie opowiedziane są bez słów. Porywające rysunki wraz z uroczymi, dobrodusznymi przygodami powodują, że jest to lektura dla każdego: trzyletniego przedszkolaka, siostry z podstawówki, taty a nawet babci. Jest tylko jeden warunek: poczucie humoru.
Kraina Mikołajka Kraina Mikołajka Kraina Mikołajka[ljc]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-