Nowe Teksty

W rytmie bluesa
Wronka o "Blacksad #04: Piekło, spokój"
Świat zza krat
Słoński o "100 naboi. Tom 3"
Finał (nie)godny rozwinięcia
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości #04: Niekończąca się walka"
Sterowiec, terroryści i szympans
Wronka o "Podniebny Harry #01: Wakanda"
Cienka granica
Kleszcz o "Uncanny Avengers #06: Kontrewolucjoniści"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

  • Beton 2018
  • Miejsce: Szczecin, Domu Kultury 13 Muz, plac Żołnierza Polskiego 2
    Od: 2018-11-16
    Do: 2018-11-17

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Debata: Rynek komiksowy w Polsce


12 marca 2018 (poniedziałek) o godz. 18.00 w szczecińskiej Bibliotece ProMedia (al. Wojska Polskiego 2) odbędzie się debata z udziałem Leszka Kaczanowskiego, Szymona Holcmana oraz Andrzeja Barona "Rynek komiksowy w Polsce".
W debacie poświęconej komiksowemu rynkowi wydawniczemu w Polsce udział wezmą: Andrzej Baron, Szymon Holcman i Leszek Kaczanowski. Rozmowę poprowadzi Krzysztof Lichtblau. Wstęp wolny.

Ostatnie lata to coraz lepszy okres dla komiksowego rynku wydawniczego w naszym kraju. Składa się na to wiele czynników. Podczas spotkania postaramy się odpowiedzieć pytania właśnie o obecny stan tego rynku, o kondycję polskich wydawnictw komiksowych i zwrócimy uwagę na zmiany, które zachodzą na tych płaszczyznach.

20180312szczecin


Do udziału w debacie zostali zaproszeni polscy wydawcy komiksu. Andrzej Baron (Studio Domino sp. z o.o. - wydawca magazynu "Znakomiks") wydawał komiksy niszowe i alternatywne, Szymon Holcman (Kultura Gniewu) wydaje komiksy zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów, zaś Leszek Kaczanowski (Wydawnictwo Ongrys) skupia się na wznowieniach klasycznych już komiksów polskich.[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-