reklama baner reklama

Nowe Teksty

Bohater, na jakiego nie zasługujemy
Zimiński o 1.tomie "Transmetropolitana"
Obniżenie lotu
Kleszcz o "Superman. Action Comics #02: Powrót do „Daily Planet”
Śladów geniuszu brak
Kleszcz o "RAPP #01: Zaginione dzienniki Tesli"
Wino im starsze…
Kleszcz o "Hellboy. Tom 3: Zdobywca Czerw. Dziwne miejsca"
Jest źle, jest źle, jest źle, jest...
Kleszcz o "Liga Sprawiedliwości #03: Ponadczasowi"

Zapowiedzi

Nowe Plansze

Nowe Imprezy

Forum Alei Komiksu

baner

NEWS

- Spotkania, wystawy, imprezy

Debata: Rynek komiksowy w Polsce


12 marca 2018 (poniedziałek) o godz. 18.00 w szczecińskiej Bibliotece ProMedia (al. Wojska Polskiego 2) odbędzie się debata z udziałem Leszka Kaczanowskiego, Szymona Holcmana oraz Andrzeja Barona "Rynek komiksowy w Polsce".
W debacie poświęconej komiksowemu rynkowi wydawniczemu w Polsce udział wezmą: Andrzej Baron, Szymon Holcman i Leszek Kaczanowski. Rozmowę poprowadzi Krzysztof Lichtblau. Wstęp wolny.

Ostatnie lata to coraz lepszy okres dla komiksowego rynku wydawniczego w naszym kraju. Składa się na to wiele czynników. Podczas spotkania postaramy się odpowiedzieć pytania właśnie o obecny stan tego rynku, o kondycję polskich wydawnictw komiksowych i zwrócimy uwagę na zmiany, które zachodzą na tych płaszczyznach.

20180312szczecin


Do udziału w debacie zostali zaproszeni polscy wydawcy komiksu. Andrzej Baron (Studio Domino sp. z o.o. - wydawca magazynu "Znakomiks") wydawał komiksy niszowe i alternatywne, Szymon Holcman (Kultura Gniewu) wydaje komiksy zarówno polskich, jak i zagranicznych autorów, zaś Leszek Kaczanowski (Wydawnictwo Ongrys) skupia się na wznowieniach klasycznych już komiksów polskich.[Ystad za Event FB]


Komentarze

-Jeszcze nie ma komentarzy-